option
Questions
ayuda
daypo
search.php
ERASED TEST, YOU MAY BE INTERESTED ON AEF
COMMENTS STATISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
AEF

Description:
na chuj nam to

Author:
AVATAR
ja
Other tests from this author

Creation Date:
20/04/2023

Category: University

Number of questions: 159
Share the Test:
New CommentNuevo Comentario
No comments about this test.
Content:
Metody deterministyczne uwzględniają, obok czynników głównych, również wpływ czynników mniej istotnych tzw.losowych stwierdzają, że każde badane zjawisko ekonomiczne dające się przedstawić liczbowo, może być określone w postaci związku funkcyjnego zjawisk cząstkowych zawierają w sobie między innymi metody ekonometryczne.
Metody stochastyczne zalicza się do metod przyczynowych ilościowych metod pomiaru i wstępnej oceny metod grupowania.
Błędy cenowe (finansowe) związane są z obowiązującą w rachunkowości zasadą periodyzacji wynikają ze zmian treści i sposobu liczenia danych ekonomicznych powstają w wyniku zmian cen oraz zmian stawek amortyzacji, różnych rodzajów taryf, składek ubezpieczeniowych.
Porównania w czasie przy stałej podstawie polegają na tym, że wielkości z kolejnych okresów badanych odnoszone są do wielkości z jednego okresu przyjętego jako bazowy wielkości z kolejnych okresów badanych odnoszone są do wielkości z okresu poprzedniego wielkości z kolejnych okresów badanych odnoszone są do pierwszej wielkości dodatniej w danym szeregu czasowym.
Którą spośród wskazanych metod deterministycznych można zastosować do analizy wpływu zmiennych cząstkowych na zmianę wielkości badanej, w przypadku gdy ich związek funkcyjny wyrażony jest sumą metodę różnic cząstkowych metodę kolejnych podstawień metodę wskaźnikową.
Którą z wyróżnionych sytuacji w zakresie rachunku zysków i strat w przedsiębiorstwie należy uznać za najbardziej preferowaną? zysk operacyjny < zysk brutto < zysk netto zysk brutto na sprzedaży > zysk netto na sprzedaży < zysk operacyjny zysk brutto na sprzedaży > zysk netto na sprzedaży > zysk operacyjny.
Do pasywów przedsiębiorstwa zalicza się między innymi krótkoterminowe zobowiązania handlowe maszyny i urządzenia krótkoterminowe należności handlowe.
Bilans informuje o majątku przedsiębiorstwa i źródłach jego finansowania przepływach gotówki w przedsiebiorstwie przychodach, kosztach i wynikach działalności przedsiębiorstwa.
Którą z wyróżnionych sytuacji w zakresie przepływów pieniężnych w przedsiębiorstwie należy uznać za najbardziej preferowaną? dodatnie przepływy z działalności operacyjnej, ujemne przepływy z działalności inwestycyjnej, ujemne przepływy z działalności finansowej, dodatnie przepływy ogółem. dodatnie przepływy z działalności operacyjnej, dodatnie przepływy z działalności inwestycyjnej, ujemne przepływy z działalności finansowej, dodatnie przepływy ogółem. dodatnie przepływy z działalności operacyjnej, ujemne przepływy z działalności inwestycyjnej, dodatnie przepływy z działalności finansowej, ujemne przepływy ogółem.
Działalność finansowa przedsiębiorstwa dotyczy podstawowego rodzaju działalności jednostki, powodującego powstawanie przychodów. jest działalnością związaną z nabywaniem oraz zbywaniem składników aktywów trwałych oraz inwestycji krótkoterminowych niezaliczonych do ekwiwalentów środków pieniężnych. jest działalnością związaną z pozyskiwaniem lub spłatą źródeł finansowania.
Z reprodukcją zawężoną środków trwałych w przedsiębiorstwie mamy do czynienia, gdy: wartość bilansowa środków trwałych uległa zwiększeniu. wskaźnik odnowienia środków trwałych jest wyższy niż suma wskaźnika likwidacji środków trwałych i wskaźnika przeciętnej amortyzacji. suma zmniejszeń wartości brutto środków trwałych i bieżącego odpisu amortyzacyjnego wraz z odpisami dot. utraty wartości są większe od zwiększeń wartości środków trwałych w okresie.
Jedną z wad finansowania przedsiębiorstwa kapitałem własnym jest: uwarunkowanie jego pozyskania od posiadania zabezpieczeń majątkowych. wyższy koszt w porównaniu z długiem. ograniczone czasowo możliwości korzystania (trzeba ten kapitał zwrócić w określonym terminie).
Które z wymienionych źródeł finansowania przedsiębiorstwa cechuje się najniższym kosztem: kapitał własny zobowiązania krótkoterminowe zobowiązania długoterminowe.
Do zewnętrznych obcych źródeł finansowania przedsiębiorstwa można zaliczyć między innymi kredyty i pożyczki bankowe. rezerwy. emisje akcji.
Kiedy kapitały stałe (kapitał własny + zobowiązania długoterminowe) są większe od aktywów trwałych to kapitał obrotowy netto przedsiębiorstwa jest mniejszy od zera. przedsiębiorstwo nie posiada kapitału obrotowego netto. kapitał obrotowy netto przedsiębiorstwa jest większy od zera.
Analiza pionowa bilansu przedsiębiorstwa informuje o: strukturze samych jego aktywów. zmianach w czasie poszczególnych składników aktywów i pasywów. strukturze jego aktywów i pasywów.
Znaczny udział obrotowych składników majątku w aktywach ogółem świadczy o handlowym charakterze działalności przedsiębiorstwa. małej elastyczności majątku przedsiębiorstwa. produkcyjnym charakterze działalności przedsiębiorstwa.
Z poprawą gospodarności przedsiębiorstwa w ujęciu ogólnym mamy do czynienia, gdy wzrostowi wydajności pracy towarzyszy: stabilizacja efektywności produkcji. wzrost efektywności produkcji. spadek efektywności produkcji.
Wydajność pracy to relacja środków trwałych do liczby zatrudnionych. produkcji lub przychodów ze sprzedaży do nakładu pracy żywej (liczby pracowników). produkcji lub przychodów ze sprzedaży do nakładu pracy uprzedmiotowionej (składniki majątkowe).
Koszty pośrednie są charakterystyczne dla rodzajowego układu kosztów. to te, które na podstawie dokumentacji źródłowej, bez żadnego przeliczenia, można odnieść wprost na jednostkę kalkulacyjną. to między innymi koszty sprzedaży.
W ramach kalkulacyjnego układu kosztów wyodrębnia się między innymi koszty usług obcych. koszty ogólnego zarządu. koszty wynagrodzeń.
Produkcja sprzedana netto obejmuje wartość wytworzonej produkcji przemysłowej przeznaczonej do sprzedaży. stanowi różnicę między wielkością przychodów ze sprzedaży produktów w cenach zbytu a kosztami materialnymi bez amortyzacji. to wartość nowo wytworzona w przedsiębiorstwie w określonym czasie.
Produkcja globalna obejmuje zarówno produkcję zakończoną jak i znajdującą się w określonym etapie przetwarzania. stanowi różnicę między wielkością przychodów ze sprzedaży produktów w cenach zbytu a kosztami materialnymi bez amortyzacji. obejmuje wartość wytworzonej produkcji przemysłowej przeznaczonej do sprzedaży.
Ocena płynności przedsiębiorstwa w ujęciu likwidacyjnym polega na ocenie pokrycia zobowiązań krótkoterminowych różnymi składnikami aktywów obrotowych. ocenie struktury kapitału obrotowego netto. ocenie pokrycia zobowiązań krótkoterminowych gotówką wygenerowaną na działalności operacyjnej lub na poziomie salda ogólnego przepływów.
Ujemny cykl środków pieniężnych (cykl konwersji gotówki) oznacza teoretycznie, że: czas w którym przedsiębiorstwo realizuje na rzecz swoich klientów zamówienie i otrzymuje za nie zapłatę jest dłuższy od czasu w jakim reguluje ono zobowiązania handlowe względem swoich dostawców. czas w którym przedsiębiorstwo realizuje na rzecz swoich klientów zamówienie i otrzymuje za nie zapłatę (cykl operacyjny) jest krótszy od czasu, w jakim reguluje ono zobowiązania handlowe względem swoich dostawców. czas w którym przedsiębiorstwo realizuje na rzecz swoich klientów zamówienie (dostarcza towar/usługę) jest krótszy od czasu w jakim reguluje ono zobowiązania handlowe względem swoich dostawców.
Zgodnie z wzorcowym układem nierówności dynamika zysku powinna być wyższa od dynamiki przychodów ze sprzedaży dynamika przychodów ze sprzedaży powinna być wyższa od dynamiki zysku dynamika aktywów powinna być wyższa od dynamiki przychodów ze sprzedaży.
Jeśli dynamika aktywów jest wyższa od dynamiki przychodów to: wskaźnik produktywności majątku maleje. wskaźnik rentowności majątku maleje. wskaźnik produktywności majątku rośnie.
Biorąc pod uwagę dane z tabeli poniżej wskazać spółkę/spółki, które odnotowały względną zwyżkę kosztów wynagrodzeń względem przychodów ze sprzedaży: A B C D żadna z podanych wszystkie z podanych.
W oparciu o dane przedstawione w tabeli poniżej wskaż spółkę/spółki, o których można powiedzieć, że w rozpatrywanym okresie realizują umiarkowaną strategię finansowania: A B C D żadna z podanych wszystkie z podanych.
Biorąc pod uwagę dane z tabeli poniżej wskazać spółkę/spółki, które odnotowały względną oszczędność na koszcie własnym sprzedaży względem przychodów ze sprzedaży: A B C D żadna z podanych wszystkie z podanych.
Biorąc pod uwagę dane przedstawione w tabeli poniżej wskaż spółkę/spółki, o których można z dużą pewnością powiedzieć, że końcowy wynik finansowy netto za 2019 r. jest wątpliwy jakościowo (w szczególności zawyżony) i mógł zostać zniekształcony różnymi zdarzeniami o charakterze jednorazowym. Podejść do oceny kompleksowo (tj. nie na podstawie jednego punktu widzenia) i nie oceniać po "aptekarsku" tj. z dużą dokładnością. A B C D żadna z podanych wszystkie z podanych.
Biorąc pod uwagę dane przedstawione w tabeli poniżej wskaż spółkę/spółki, gdzie wystąpiła poprawa gospodarowania w odniesieniu do produktywności aktywów. A B C D żadna z podanych wszystkie z podanych.
W oparciu o dane przedstawione w tabeli poniżej wskaż spółkę/spółki, o których można powiedzieć, że w rozpatrywanym okresie realizują konserwatywną strategię finansowania: A B C D żadna z podanych wszystkie z podanych.
Błędy czasowe związane są z obowiązującą w rachunkowości zasadą periodyzacji. wynikają ze zmiany lub udoskonalenia przedmiotu działalności przedsiębiorstwa. powstają w wyniku zmian cen oraz zmian stawek amortyzacji, różnych rodzajów taryf, składek ubezpieczeniowych.
Porównania w czasie zalicza się do metod przyczynowych ilościowych. metod przyczynowych jakościowych. metod pomiaru i wstępnej oceny.
Analiza techniczno-ekonomiczna koncentruje się między innymi na wstępnym i rozwiniętym badaniu sprawozdania finansowego. badaniu wyniku finansowego i czynnikach go kształtujących. badaniu wyposażenia technicznego oraz jego zużyciu i odnowieniu.
Odchylenie bezwzględne to odchylenie między rzeczywistym stanem badanego zjawiska towarzyszącego, a jego stanem, gdyby przyjęło dynamikę zjawiska podstawowego. jest miarą zmian wielkości między okresem badanym i bazowym, wyrażonym wyłącznie w ujęciu procentowym. to różnica między wielkościami badanymi a przyjętymi za punkt odniesienia.
Koszty bezpośrednie to te, które na podstawie dokumentacji źródłowej, bez żadnego przeliczenia, można odnieść wprost na jednostkę kalkulacyjną. to między innymi koszty sprzedaży. to takie, których nie można na podstawie dokumentów źródłowych odnieść wprost na określone jednostki kalkulacyjne.
W ramach kalkulacyjnego układu kosztów wyodrębnia się między innymi koszty ogólnego zarządu. koszty usług obcych. koszty wynagrodzeń.
Produkcja towarowa obejmuje zarówno produkcję zakończoną jak i znajdującą się w określonym etapie przetwarzania. stanowi różnicę między wielkością przychodów ze sprzedaży produktów w cenach zbytu a kosztami materialnymi bez amortyzacji obejmuje wartość wytworzonej produkcji przemysłowej przeznaczonej do sprzedaży.
Produkcja globalna obejmuje zarówno produkcję zakończoną jak i znajdującą się w określonym etapie przetwarzania. stanowi różnicę między wielkością przychodów ze sprzedaży produktów w cenach zbytu a kosztami materialnymi bez amortyzacji obejmuje wartość wytworzonej produkcji przemysłowej przeznaczonej do sprzedaży.
Produkcja sprzedana netto to wartość nowo wytworzona w przedsiębiorstwie w określonym czasie. stanowi różnicę między wielkością przychodów ze sprzedaży produktów w cenach zbytu a kosztami materialnymi bez amortyzacji obejmuje wartość wytworzonej produkcji przemysłowej przeznaczonej do sprzedaży.
Działalność operacyjna przedsiębiorstwa jest działalnością związaną z pozyskiwaniem lub spłatą źródeł finansowania. dotyczy podstawowego rodzaju działalności jednostki, powodującego powstawanie przychodów. jest działalnością związaną z nabywaniem oraz zbywaniem składników aktywów trwałych oraz inwestycji krótkoterminowych niezaliczonych do ekwiwalentów środków pieniężnych.
W ramach rachunku zysków i strat wyróżnia się między innymi saldo przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej. koszty sprzedaży oferowanych produktów, towarów i usług. zmiany gotówki w kasie przedsiębiorstwa.
Którą z wyróżnionych sytuacji w zakresie przepływów pieniężnych w przedsiębiorstwie należy uznać za najbardziej preferowaną? dodatnie przepływy z działalności operacyjnej, ujemne przepływy z działalności inwestycyjnej, dodatnie przepływy z działalności finansowej, ujemne przepływy ogółem. dodatnie przepływy z działalności operacyjnej, ujemne przepływy z działalności inwestycyjnej, ujemne przepływy z działalności finansowej, dodatnie przepływy ogółem. dodatnie przepływy z działalności operacyjnej, dodatnie przepływy z działalności inwestycyjnej, ujemne przepływy z działalności finansowej, dodatnie przepływy ogółem.
Aktywa w bilansie przedsiębiorstwa informują o źródłach finansowania majątku przedsiębiorstwa. dzielą się na majątek trwały i obrotowy. dzielą się na kapitał własny i obcy.
Bilans informuje o przychodach, kosztach i wynikach działalności przedsiębiorstwa. o majątku przedsiębiorstwa i źródłach jego finansowania. przepływach gotówki w przedsiębiorstwie.
Aktywa obrotowe w przedsiębiorstwie zużywają się stopniowo i przenoszą na wykonane przy ich pomocy produkty tylko część swej wartości. uczestniczą w wielu cyklach produkcyjnych zachowując przy tym swoją naturalną postać fizyczną są zaangażowane w przedsiębiorstwie przez okres do 1 roku.
Wydajność pracy to relacja produkcji lub przychodów ze sprzedaży do nakładu pracy uprzedmiotowionej (składniki majątkowe). produkcji lub przychodów ze sprzedaży do nakładu pracy żywej (liczby pracowników). środków trwałych do liczby zatrudnionych.
Jedną z wad finansowania przedsiębiorstwa długiem jest: wyższy koszt w porównaniu z kapitałem własnym. uwarunkowanie jego pozyskania od posiadania zabezpieczeń majątkowych. jego uszczuplenie w sytuacji, gdy przedsiębiorstwo notuje straty.
Konserwatywna strategia finansowa przedsiębiorstwa charakteryzuje się m.in.: przewagą zobowiązań nad kapitałem własnym w strukturze źródeł finansowania majątku przedsiębiorstwa. nadwyżkowym pokryciem majątku trwałego przedsiębiorstwa przez długoterminowe źródła finansowania. finansowaniem majątku trwałego w części przez kapitały krótkoterminowe.
Z reprodukcją rozszerzoną środków trwałych w przedsiębiorstwie mamy do czynienia, gdy: suma zmniejszeń wartości brutto środków trwałych i bieżącego odpisu amortyzacyjnego wraz z odpisami dot. utraty wartości są większe od zwiększeń wartości środków trwałych w okresie. wartość bilansowa środków trwałych uległa zwiększeniu. wskaźnik odnowienia środków trwałych jest niższy niż wskaźnik likwidacji środków trwałych.
Efektem drugiego etapu badań analitycznych polegającego na zebraniu, usystematyzowaniu oraz zweryfikowaniu materiałów o badanym zjawisku jest: rozłożenie przedmiotu badania na elementy składowe, a następnie przeprowadzeniu ich badania w czasie i przestrzeni. określenie przedmiotu, zakresu i celu badań. postawienie wstępnej diagnozy badanego zjawiska.
Badania szczegółowe polegają m.in. na: rozłożenie przedmiotu badania na elementy składowe, a następnie przeprowadzeniu ich badania w czasie i przestrzeni. określenie przedmiotu, zakresu i celu badań. postawienie wstępnej diagnozy badanego zjawiska.
W wyniku analizy pionowej (statycznej) rachunku zysków i strat otrzymujemy: wskaźniki zdolności do obsługi długu. wskaźniki płynności finansowej. wskaźniki rentowności sprzedaży i poziomu kosztów.
Dane o amortyzacji znajdziemy w rachunku przepływów pieniężnych w ramach przepływów operacyjnych rachunku zysków i strat w ramach pozostałych kosztów operacyjnych bilansie w ramach aktywów trwałych rachunku przepływów pieniężnych w ramach przepływów operacyjnych.
Do aktywów trwałych przedsiębiorstwa zalicza się między innymi zapasy. kapitał własny. wartości niematerialne.
Jeśli wskaźnik dynamiki przychodów przedsiębiorstwa za okres 5-ciu lat wynosi 125%, to oznacza to, że: w ciągu tych 5 lat przychody przedsiębiorstwa zwiększyły się o 125%. w ciągu tych 5 lat przychody przedsiębiorstwa rosły średniorocznie o 25%. w ciągu tych 5 lat przychody przedsiębiorstwa zwiększyły się o 25%.
Błędy cenowe (finansowe) związane są z obowiązującą w rachunkowości zasadą periodyzacji. powstają w wyniku zmian cen oraz zmian stawek amortyzacji, różnych rodzajów taryf, składek ubezpieczeniowych. wynikają ze zmian treści i sposobu liczenia danych ekonomicznych.
Odchylenie bezwzględne to różnica między wielkościami badanymi a przyjętymi za punkt odniesienia. to odchylenie między rzeczywistym stanem badanego zjawiska towarzyszącego, a jego stanem, gdyby przyjęło dynamikę zjawiska podstawowego. jest miarą zmian wielkości między okresem badanym i bazowym, wyrażonym wyłącznie w ujęciu procentowym.
Przedmiot analizy ekonomiczno-finansowej nie obejmuje: gospodarki zasobami ludzkimi. wyceny przedsiębiorstwa. sytuacji majątkowo-finansowej.
Błędy metodologiczne powstają w wyniku zmian cen oraz zmian stawek amortyzacji, różnych rodzajów taryf, składek ubezpieczeniowych. wynikają ze zmian treści i sposobu liczenia danych ekonomicznych. wynikają ze zmiany lub udoskonalenia przedmiotu działalności przedsiębiorstwa.
Porównania w czasie "łańcuchowe" polegają na tym, że wielkości z kolejnych okresów badanych odnoszone są do wielkości z pierwszego okresu w szeregu czasowym. wielkości z kolejnych okresów badanych odnoszone są do wielkości z okresu poprzedniego. wielkości z kolejnych okresów badanych odnoszone są do wielkości z ostatniego okresu w szeregu czasowym.
Metody deterministyczne stwierdzają, że każde badane zjawisko ekonomiczne dające się przedstawić liczbowo, może być określone w postaci związku funkcyjnego zjawisk cząstkowych. zawierają w sobie między innymi metody ekonometryczne. uwzględniają, obok czynników głównych, również wpływ czynników mniej istotnych tzw. losowych.
Badane zjawisko jest wyrażone funkcją A = a / b. Ile ochyleń cząstkowych opisujących wpływ zmian poszczególnych czynników go kształtujących zostanie obliczonych, jeśli zakłada się zastosowanie najbardziej dokładnej dla tego przypadku metody deterministycznej? 3 0 2.
Aktywa w bilansie przedsiębiorstwa dzielą się na kapitał własny i obcy. informują o źródłach finansowania majątku przedsiębiorstwa. dzielą się na majątek trwały i obrotowy.
Porównując przedsiębiorstwa z punktu widzenia wskaźnika majątkochłonności produkcji najbardziej pozytywnie należy ocenić przedsiębiorstwo, dla którego wskaźnik ten przyjął wartość: 1,38 1 0,21.
Z poprawą gospodarności przedsiębiorstwa w ujęciu ogólnym mamy do czynienia, gdy wzrostowi wydajności pracy towarzyszy: stabilizacja efektywności produkcji. spadek efektywności produkcji. wzrost efektywności produkcji.
Za bardziej preferowaną należy uznać sytuację, w której wskaźnik bieżącej płynności finansowej w przedsiębiorstwie przyjmuje wartości poniżej 1. przyjmuje wartości powyżej 2 zawiera się w przedziale wartości od 1 do 2.
Produkcja towarowa obejmuje wartość wytworzonej produkcji przemysłowej przeznaczonej do sprzedaży. obejmuje zarówno produkcję zakończoną jak i znajdującą się w określonym etapie przetwarzania. stanowi różnicę między wielkością przychodów ze sprzedaży produktów w cenach zbytu a kosztami materialnymi bez amortyzacji.
Jeśli dynamika aktywów jest wyższa od dynamiki przychodów to: wskaźnik rentowności majątku maleje. wskaźnik produktywności majątku rośnie. wskaźnik produktywności majątku maleje.
Zgodnie z wzorcowym układem nierówności Do prostych metod oceny efektywności inwestycji zalicza się m.in.: metodę wskaźnika NPV. metodę zaktualizowanej wartości netto. metodę wewnętrznej stopy zwrotu. metodę okresu zwrotu inwestycji.
Zgodnie z wzorcowym układem nierówności dynamika zysku powinna być wyższa od dynamiki przychodów ze sprzedaży dynamika aktywów powinna być wyższa od dynamiki przychodów ze sprzedaży dynamika przychodów ze sprzedaży powinna być wyższa od dynamiki zysku.
Analiza płynności finansowej informuje o zdolności przedsiębiorstwa do zwrotu zadłużenia długoterminowego. zdolności przedsiębiorstwa do zwrotu całości zadłużenia. zdolności przedsiębiorstwa do zwrotu zadłużenia krótkoterminowego (bieżącego).
Wskaźnik ogólnego zadłużenia na poziomie 0,5 oznacza, że: aktywa przedsiębiorstwa pozwalają spłacić 50% zadłużenia. aktywa przedsiębiorstwa są w 50% finansowane zobowiązaniami oprocentowanymi. aktywa przedsiębiorstwa są zadłużone w 50%.
Z dodatnim efektem dźwigni finansowej mamy do czynienia, gdy: rentowność kapitału własnego przewyższa rentowność aktywów rentowność kapitału własnego jest dodatnia rentowność kapitału własnego przewyższa rentowność sprzedaży.
Ujemny cykl środków pieniężnych (cykl konwersji gotówki) oznacza teoretycznie, że: czas w którym przedsiębiorstwo odzyskuje gotówkę z należności od klientów jest krótszy od czasu w jakim reguluje ono zobowiązania handlowe względem swoich dostawców. czas w którym przedsiębiorstwo realizuje na rzecz swoich klientów zamówienie (dostarcza towar/usługę) jest krótszy od czasu w jakim reguluje ono zobowiązania handlowe względem swoich dostawców. czas w którym przedsiębiorstwo realizuje na rzecz swoich klientów zamówienie i otrzymuje za nie zapłatę (cykl operacyjny) jest krótszy od czasu, w jakim reguluje ono zobowiązania handlowe względem swoich dostawców. czas w którym przedsiębiorstwo realizuje na rzecz swoich klientów czas w którym przedsiębiorstwo realizuje na rzecz swoich klientów zamówienie i otrzymuje za nie zapłatę jest dłuższy od czasu w jakim reguluje ono zobowiązania handlowe względem swoich dostawców.
Za bardziej preferowaną należy uznać sytuację, w której przedsiębiorstwo wykazuje zysk przy jednoczesnym odpływie gotówki w obszarze działalności operacyjnej. przedsiębiorstwo wykazuje stratę przy jednoczesnym odpływie gotówki w obszarze działalności operacyjnej i jej dopływie na poziomie salda ogólnego przepływów. przedsiębiorstwo wykazuje stratę przy jednoczesnym dopływie gotówki w obszarze działalności operacyjnej.
Za bardziej preferowaną należy uznać sytuację, w której wskaźnik bieżącej płynności finansowej w przedsiębiorstwie przyjmuje wartości powyżej 2. przyjmuje wartości poniżej 1. zawiera się w przedziale wartości od 1 do 2.
Za bardziej preferowaną należy uznać sytuację, w której wskaźnik dług netto/EBITDA w przedsiębiorstwie zawiera się w przedziale wartości od 0 do 1. przyjmuje wartości powyżej 4 zawiera się w przedziale wartości od 1 do 4. zawiera się w przedziale wartości od 1 do 2.
Przedmiot analizy ekonomiczno-finansowej nie obejmuje: wyceny przedsiębiorstwa. sytuacji majątkowo-finansowej. gospodarki zasobami ludzkimi.
Analiza finansowa koncentruje się między innymi na: analizie zatrudniania, płac i wydajności pracy. badaniu wyniku finansowego i czynnikach go kształtujących. badaniu wyposażenia technicznego oraz jego zużyciu i odnowieniu.
Błędy czasowe związane są z obowiązującą w rachunkowości zasadą periodyzacji. powstają w wyniku zmian cen oraz zmian stawek amortyzacji, różnych rodzajów taryf, składek ubezpieczeniowych. wynikają ze zmiany lub udoskonalenia przedmiotu działalności przedsiębiorstwa.
Metody rozbioru strukturalnego zalicza się do metod porównań zewnętrznych metod pomiaru i wstępnej oceny. metod przyczynowych ilościowych.
Badane zjawisko jest wyrażone funkcją A = a / b. Ile odchyleń cząstkowych opisujących wpływ zmian poszczególnych czynników go kształtujących zostanie obliczonych, jeśli zakłada się zastosowanie najbardziej dokładnej dla tego przypadku metody deterministycznej? 3 0 2.
Do źródeł kapitału sensu stricte w przedsiębiorstwie zalicza się m.in.: środki pozyskane z emisji obligacji. zobowiązania wobec pracowników. wszystkie źródła finansowania majątku przedsiębiorstwa.
Jedną z wad finansowania przedsiębiorstwa kapitałem własnym jest: uwarunkowanie jego pozyskania od posiadania zabezpieczeń majątkowych. ograniczony okres korzystania. wyższy koszt w porównaniu z długiem.
Agresywna strategia finansowa przedsiębiorstwa charakteryzuje się m.in.: finansowaniem majątku trwałego w części przez kapitały krótkoterminowe. nadwyżkowym pokryciem majątku trwałego przedsiębiorstwa przez długoterminowe źródła finansowania. przewagą zobowiązań nad kapitałem własnym w strukturze źródeł finansowania majątku przedsiębiorstwa.
Do zalet finansowania przedsiębiorstwa kapitałem własnym można zaliczyć m.in. to, że: jest to najbardziej stabilne źródło finansowania. jest to elastyczne źródło finansowania. stwarza możliwości poprawy rentowności kapitału zainwestowanego przez właścicieli przedsiębiorstwa.
Do kapitału hybrydowego w przedsiębiorstwie zalicza się: mezzanine capital. venture capital. private equity capital.
Które z wymienionych źródeł finansowania przedsiębiorstwa cechuje się najniższym kosztem: kapitał własny. zobowiązania długoterminowe. zobowiązania krótkoterminowe.
Do wewnętrznych obcych źródeł finansowania przedsiębiorstwa można zaliczyć między innymi kredyty i pożyczki bankowe wkłady właścicieli środki z emisji obligacji rezerwy aktywa netto.
Do wewnętrznych własnych źródeł finansowania przedsiębiorstwa można zaliczyć między innymi emisje akcji. zysk netto powiększony o amortyzację. wkład własny właścicieli. rezerwy.
Do zewnętrznych własnych źródeł finansowania przedsiębiorstwa można zaliczyć między innymi rezerwy. emisje dłużnych papierów wartościowych. emisje akcji.
Do zewnętrznych obcych źródeł finansowania przedsiębiorstwa można zaliczyć między innymi rezerwy. kredyty i pożyczki bankowe. emisje akcji.
Jedną z wad finansowania przedsiębiorstwa długiem jest: wyższy koszt w porównaniu z kapitałem własnym. jego uszczuplenie w sytuacji, gdy przedsiębiorstwo notuje straty uwarunkowanie jego pozyskania od posiadania zabezpieczeń majątkowych.
Do zalet finansowania przedsiębiorstwa długiem można zaliczyć m.in. to, że: jest to elastyczne źródło finansowania pozytywnie wpływa na płynności finansową i wypłacalność przedsiębiorstwa jest to najbardziej stabilne źródło finansowania.
Które z wymienionych źródeł finansowania przedsiębiorstwa cechuje się najwyższym kosztem zobowiązania krótkoterminowe. kapitał własny. zobowiązania długoterminowe.
Private equity capital to: kapitał o charakterze pośrednim między kapitałem własnym a długiem, przedsiębiorstwa zaliczany do kapitału hybrydowego; najczęściej przyjmuje formę podporządkowanej pożyczki niezabezpieczonej. jedna z form kapitału własnego, charakterystyczna dla finansowania podmiotów będących na wczesnym etapie rozwoju. jedna z form kapitału własnego, charakterystyczna dla finansowania dojrzałych podmiotów potrzebujących kapitału na finansowanie ekspansji oraz działania restrukturyzacyjne.
Działalność inwestycyjna przedsiębiorstwa: jest działalnością związaną z nabywaniem oraz zbywaniem składników aktywów trwałych oraz inwestycji krótkoterminowych niezaliczonych do ekwiwalentów środków pieniężnych. dotyczy podstawowego rodzaju działalności jednostki, powodującego powstawanie przychodów. jest działalnością związaną z pozyskiwaniem lub spłatą źródeł finansowania.
Działalność finansowa przedsiębiorstwa jest działalnością związaną z pozyskiwaniem lub spłatą źródeł finansowania. jest działalnością związaną z nabywaniem oraz zbywaniem składników aktywów trwałych oraz inwestycji krótkoterminowych niezaliczonych do ekwiwalentów środków pieniężnych. dotyczy podstawowego rodzaju działalności jednostki, powodującego powstawanie przychodów.
Działalność operacyjna przedsiębiorstwa jest działalnością związaną z pozyskiwaniem lub spłatą źródeł finansowania. jest działalnością związaną z nabywaniem oraz zbywaniem składników aktywów trwałych oraz inwestycji krótkoterminowych niezaliczonych do ekwiwalentów środków pieniężnych. dotyczy podstawowego rodzaju działalności jednostki, powodującego powstawanie przychodów.
Którą z wyróżnionych sytuacji w zakresie rachunku zysków i strat w przedsiębiorstwie należy uznać za najbardziej preferowaną? zysk operacyjny < zysk brutto > zysk netto zysk brutto na sprzedaży > zysk netto na sprzedaży > zysk operacyjny zysk brutto na sprzedaży > zysk netto na sprzedaży < zysk operacyjny zysk operacyjny < zysk brutto < zysk netto.
Porównując przedsiębiorstwa z punktu widzenia wskaźnika umorzenia środków trwałych najbardziej pozytywnie należy ocenić przedsiębiorstwo, dla którego wskaźnik ten przyjął wartość: 0,81 0,25 1.
Która z wartości wskaźnika ogólnego ruchu pracowników w największym stopniu świadczy o możliwej destabilizacji sytuacji kadrowej w przedsiębiorstwie: 0,2 0 0,5.
Kiedy kapitały stałe (kapitał własny + zobowiązania długoterminowe) są większe od aktywów trwałych to przedsiębiorstwo nie posiada kapitału obrotowego netto kapitał obrotowy netto przedsiębiorstwa jest mniejszy od zera. kapitał obrotowy netto przedsiębiorstwa jest większy od zera.
Analiza wstępna polega m.in. na: postawieniu wstępnej diagnozy badanego zjawiska rozłożeniu przedmiotu badania na elementy składowe, a następnie przeprowadzeniu ich badania w czasie i przestrzeni. określeniu przedmiotu, zakresu i celu badań.
W przypadku metody kolejnych podstawień kolejność podstawiania poszczególnych czynników (zmiennych objaśniających): nie ma wpływu na wyniki odchyleń cząstkowych. ma istotne znaczenie na wyniki odchyleń cząstkowych i powinna być następująca: 1 - zmienne jednoimienne, 2 - zmienne wieloimienne, 3 - zmienne cenowe ma istotne znaczenie na wyniki odchyleń cząstkowych i powinna być następująca: 1 - zmienne cenowe, 2 - zmienne wieloimienne, 3 - zmienne jednoimienne.
Porównania w czasie przy stałej podstawie polegają na tym, że wielkości z kolejnych okresów badanych odnoszone są do wielkości z okresu poprzedniego. wielkości z kolejnych okresów badanych odnoszone są do wielkości z jednego okresu przyjętego jako bazowy. wielkości z kolejnych okresów badanych odnoszone są do pierwszej wielkości dodatniej w danym szeregu czasowym.
Odchylenie względne to różnica między wielkościami badanymi a przyjętymi za punkt odniesienia. mówi o dynamice badanego zjawiska w ujęciu procentowym. to odchylenie między rzeczywistym stanem badanego zjawiska towarzyszącego, a jego stanem, gdyby przyjęło dynamikę zjawiska podstawowego.
Metody stochastyczne zakładają, że ilość czynników wpływających na badane zjawisko, jak również postać funkcji, jest znana i z góry ustalona. nie uwzględniają czynników losowych. uwzględniają, obok czynników głównych, również wpływ czynników mniej istotnych tzw. losowych.
Problem należności w przedsiębiorstwie wiąże się z tym, że: stanowią one "zamrożony" zasób pieniądza, stąd najlepiej gdyby przedsiębiorstwo minimalizowało ich stan, do zera włącznie. z jednej strony stanowią one "zamrożony" zasób pieniądza i są obarczone ryzykiem niewypłacalności kontrahentów, lecz z drugiej jako instrument promocji mogą sprzyjać wzrostowi przychodów ze sprzedaży. zapewniają elastyczność procesów produkcyjnych w przedsiębiorstwie. stanowią instrument promocji, który umożliwia wzrost przychodów ze sprzedaży.
Metoda kolejnych podstawień może mieć zastosowanie wyłącznie do funkcji wyrażonych iloczynem. jest zaliczana do metod stochastycznych. jest znacznie mniej dokładna aniżeli metoda różnic cząstkowych (nie uwzględnia łącznego wpływu zmian czynników cząstkowych).
Z reprodukcją zawężoną środków trwałych mamy do czynienia, gdy: wartość bilansowa środków trwałych uległa zwiększeniu. suma zmniejszeń wartości brutto środków trwałych i bieżącego odpisu amortyzacyjnego wraz z odpisami dot. utraty wartości są większe od zwiększeń wartości środków trwałych w okresie. wskaźnik odnowienia środków trwałych jest wyższy niż suma wskaźnika likwidacji środków trwałych i przeciętnej amortyzacji.
Wskaźnik technicznego uzbrojenia pracy to relacja środków trwałych do liczby zatrudnionych. produkcji lub przychodów ze sprzedaży do nakładu pracy uprzedmiotowionej (składniki majątkowe). produkcji lub przychodów ze sprzedaży do nakładu pracy żywej (liczby pracowników).
Która z wymienionych metod deterministycznych pozwala na uzyskanie najbardziej dokładnych obliczeń w zakresie wpływu zmiennych cząstkowych na zmiany badanej wielkości, w przypadku gdy ich związek funkcyjny jest opisany iloczynem: metoda kolejnych podstawień metoda funkcyjna metoda różnic cząstkowych.
Problem zapasów w przedsiębiorstwie wiąże się z tym, że stanowią one "zamrożony" zasób pieniądza, stąd najlepiej gdyby przedsiębiorstwo minimalizowało ich stan, do zera włącznie. mogą poprzez odroczoną płatność stanowić instrument promocji, który przełoży się na wzrost przychodów ze sprzedaży. z jednej strony stanowią one "zamrożony" zasób pieniądza i generują koszty magazynowania, lecz z drugiej zapewniają elastyczność prowadzenia działalności, w tym m.in. ciągłość procesów produkcyjnych.
Kapitał obrotowy netto stanowi między innymi różnicę aktywów trwałych i zobowiązań krótkoterminowych kapitału własnego i aktywów trwałych aktywów obrotowych i kapitałów krótkoterminowych.
Koszty pośrednie to te, które na podstawie dokumentacji źródłowej, bez żadnego przeliczenia, można odnieść wprost na jednostkę kalkulacyjną. są charakterystyczne dla rodzajowego układu kosztów. to między innymi koszty sprzedaży.
Koszty bezpośrednie to takie, których nie można na podstawie dokumentów źródłowych odnieść wprost na określone jednostki kalkulacyjne. to te, które na podstawie dokumentacji źródłowej, bez żadnego przeliczenia, można odnieść wprost na jednostkę kalkulacyjną. to między innymi koszty sprzedaży.
Jeśli dynamika przychodów jest niższa od dynamiki zysku netto to wskaźnik rentowności sprzedaży maleje. wskaźnik rentowności sprzedaży rośnie. wskaźnik rentowności majątku maleje.
W ramach kalkulacyjnego układu kosztów wyodrębnia się między innymi koszty wynagrodzeń koszty usług obcych koszty ogólnego zarządu.
Ocena płynności przedsiębiorstwa w ujęciu dochodowym polega na: ocenie struktury kapitału obrotowego netto. ocenie pokrycia zobowiązań krótkoterminowych gotówką wygenerowaną na działalności operacyjnej lub na poziomie ogólnego salda przepływów. ocenie pokrycia zobowiązań krótkoterminowych aktywami obrotowymi. ocenie pokrycia zobowiązań krótkoterminowych .
Ocena płynności przedsiębiorstwa w ujęciu strukturalnym polega na ocenie struktury kapitału obrotowego netto. ocenie pokrycia zobowiązań krótkoterminowych środkami pieniężnymi. ocenie pokrycia zobowiązań krótkoterminowych aktywami obrotowymi. ocenie pokrycia zobowiązań krótkoterminowych gotówką wygenerowaną na działalności operacyjnej lub na poziomie ogólnego salda przepływów.
Ocena płynności przedsiębiorstwa w ujęciu likwidacyjnym polega na ocenie struktury kapitału obrotowego netto. ocenie pokrycia zobowiązań krótkoterminowych różnymi składnikami aktywów obrotowych. ocenie pokrycia zobowiązań krótkoterminowych gotówką wygenerowaną na działalności operacyjnej lub na poziomie salda ogólnego przepływów. ocenie cyklu konwersji gotówki. ocenie pokrycia zobowiązań krótkoterminowych gotówką wygenerowaną na działalności operacyjnej. ocenie struktury kapitału obrotowego netto.
Do inwestycji rzeczowych w przedsiębiorstwie zaliczamy m.in.: inwestycje odtworzeniowe ocenie pokrycia zobowiązań krótkoterminowych inwestycje w obligacje. inwestycje w badania i rozwój. inwestycje w akcje.
Działalność finansowa w przedsiębiorstwie dotyczy: decydowania o źródłach zakupu materiałów i sposobie ich magazynowania. wydatkowania kapitału i decydowania tym samym o kierunku rozwoju przedsiębiorstwa wyboru źródeł finansowania i sposobu ich pozyskania. podstawowej działalności przedsiębiorstwa, wynikającej z jego misji i będącej głównym źródłem zysku.
Działalność inwestycyjna w przedsiębiorstwie dotyczy: wyboru źródeł finansowania i sposobu ich pozyskania. podziału wypracowanego w danym okresie wyniku finansowego. wydatkowania kapitału i decydowania tym samym o kierunku rozwoju przedsiębiorstwa. podstawowej działalności przedsiębiorstwa, wynikającej z jego misji i będącej głównym źródłem zysku.
Bilans informuje o: przychodach, kosztach i wynikach działalności przedsiębiorstwa. przepływach gotówki w przedsiębiorstwie. dochodach i wydatkach przedsiębiorstwa. o majątku przedsiębiorstwa i źródłach jego finansowania.
W ramach rachunku zysków i strat wyróżnia się między innymi: koszty sprzedaży oferowanych produktów, towarów i usług zmiany gotówki w kasie przedsiębiorstwa. zapasy wyrobów gotowych. saldo przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej.
Rachunek zysków i strat informuje o: przychodach, kosztach i wynikach działalności przedsiębiorstwa dochodach i wydatkach przedsiębiorstwa. przepływach gotówki w przedsiębiorstwie. o majątku przedsiębiorstwa i źródłach jego finansowania.
Kapitał obrotowy netto można obliczyć odejmując:* aktywa obrotowe od kapitałów krótkoterminowych. aktywa trwałe od kapitału stałego. kapitał własny od aktywów trwałych. kapitał stały od aktywów obrotowych.
Brak równowagi finansowej w przedsiębiorstwie występuje, gdy: kapitał stały nie pokrywa w pełni aktywów trwałych. kapitał własny nie pokrywa w pełni aktywów obrotowych. kapitał stały nie pokrywa w pełni aktywów obrotowych. kapitał własny nie pokrywa w pełni aktywów trwałych.
Rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) informuje o: o majątku przedsiębiorstwa i źródłach jego finansowania. dochodach i wydatkach przedsiębiorstwa. przepływach gotówki w przedsiębiorstwie. przychodach, kosztach i wynikach działalności .
Do pasywów przedsiębiorstwa zalicza się między innymi maszyny i urządzenia krótkoterminowe zobowiązania handlowe. krótkoterminowe należności handlowe.
Pasywa informują o: przepływach gotówki w przedsiębiorstwie. źródłach finansowania majątku przedsiębiorstwa. majątku przedsiębiorstwa wynikach finansowych przedsiębiorstwa.
Aktywa informują o: przepływach środków pieniężnych w przedsiębiorstwie. źródłach finansowania majątku przedsiębiorstwa. majątku przedsiębiorstwa wynikach finansowych przedsiębiorstwa.
Aktywa obrotowe w przedsiębiorstwie: uczestniczą w wielu cyklach produkcyjnych zachowując przy tym swoją naturalną fizyczną postać. ą zaangażowane w przedsiębiorstwie przez okres do 1 roku. są zaangażowane w przedsiębiorstwie przez okres ponad 12 miesięcy. zużywają się stopniowo i przenoszą na wykonane przy ich pomocy produkty tylko część swej wartości.
Znaczny udział obrotowych składników majątku w aktywach ogółem świadczy o: produkcyjnym charakterze działalności przedsiębiorstwa. potencjalnie niskiej płynności aktywów jakimi dysponuje przedsiębiorstwo. małej elastyczności majątku przedsiębiorstwa. handlowym charakterze działalności przedsiębiorstwa.
Analiza pionowa bilansu przedsiębiorstwa informuje o: strukturze przepływów pieniężnych. strukturze przychodów ze sprzedaży. strukturze kapitałowo-majątkowej. strukturze majątku i źródeł jego finansowania. strukturze jego aktywów i pasywów.
Konserwatywna strategia finansowania działalności przedsiębiorstwa cechuje się: niskim poziomem wskaźnika szybkiej płynności finansowej. niskim poziomem ryzyka finansowego. kapitałem obrotowym bliskim zera. wyższą stopą zwrotu z kapitału własnego.
W wyniku analizy pionowej (statycznej) rachunku zysków i strat otrzymujemy: wskaźniki zdolności do obsługi długu. wskaźniki rentowności sprzedaży i poziomu kosztów. wskaźniki płynności finansowej. wskaźniki udziału poszczególnych składników aktywów w sumie bilansowej ogółem.
Źródła kapitału w przedsiębiorstwie różnią się od źródeł jego finansowania tym, że nie zalicza się do nich zobowiązań oprocentowanych nie obejmują m.in. kapitału własnego. nie obejmują zobowiązań nieoprocentowanych. obejmują m.in. rezerwy.
Jeżeli cykl konwersji gotówki przedsiębiorstwa wynosi 40 dni to oznacza to, że okres realizacji zamówienia przez przedsiębiorstwo wraz z okresem spływu gotówki wynosi 40 dni. okres spłaty zobowiązań handlowych przez przedsiębiorstwo jest krótszy o 40 dni od jego cyklu operacyjnego. okres realizacji zamówienia przez przedsiębiorstwo wynosi 40 dni. okres spłaty zobowiązań handlowych przez przedsiębiorstwo jest dłuższy o 40 dni od jego cyklu operacyjnego.
Operacyjny kapitał obrotowy netto: stanowi różnicę pieniężnych aktywów obrotowych i krótkoterminowych zobowiązań oprocentowanych. stanowi różnicę niepieniężnych aktywów obrotowych i krótkoterminowych zobowiązań oprocentowanych. może przyjmować wyłącznie wartości dodatnie. może przyjmować różne wartości, w tym zarówno dodatnie jak i ujemne.
Cykl operacyjny to: suma cyklu obrotu zapasów i cyklu inkasa należności. różnica cyklu obrotu zapasów i cyklu inkasa należności. suma cyklu inkasa należności i okresu spłaty zobowiązań handlowych. suma cyklu obrotu zapasów i okresu spłaty zobowiązań handlowych.
Do oceny płynności finansowej przedsiębiorstwa w ujęciu dochodowym wykorzystuje się m.in. wskaźnik pokrycia zobowiązań krótkoterminowych przepływami środków pieniężnych z działalności operacyjnej. wskaźnik szybki płynności. wskaźnik płynności gotówkowej wskaźnik zadłużenia oprocentowanego.
Do inwestycji rzeczowych w przedsiębiorstwie zaliczamy m.in.: inwestycje w obligacje. inwestycje w badania i rozwój. inwestycje odtworzeniowe. inwestycje w akcje.
Do inwestycji finansowych w przedsiębiorstwie zaliczamy inwestycje w wizerunek. inwestycje w obligacje. inwestycje w badania i rozwój. inwestycje odtworzeniowe.
Z punktu widzenia metody zaktualizowanej wartości netto (NPV) spośród rozpatrywanych projektów do realizacji powinien być wybrany ten, dla którego: NPV jest równe zero NPV jest najniższe w zakresie wartości dodatnich. NPV jest ujemne. NPV jest najwyższe w zakresie wartości dodatnich.
Najczęstszym powodem ogłoszenia upadłości przedsiębiorstw jest: ujemna rentowność działalności podstawowej. ujemny kapitał własny. odpływ środków pieniężnych na poziomie ogólnego salda przepływów gotówki. utrata płynności finansowej.
Do dynamicznych metod oceny efektywności inwestycji zalicza sie m.in.: metodę okresu zwrotu inwestycji. metodę stopy zwrotu z inwestycji. metodę testu pierwszego roku. metodę zaktualizowanej wartości netto.
Jedną z podstawowych wad finansowania działalności przedsiębiorstwa kapitałem własnym jest: możliwość zachwiania struktury kapitałowo-majątkowej jego wyższy koszt aniżeli w przypadku finansowania kapitałem obcym. obniżenie bezpieczeństwa finansowego przedsiębiorstwa. wzrost stanu zobowiązań, które w przyszłości trzeba będzie zwrócić podmiotom zewnętrznym.
Ocenę zdolności do obsługi długu przez przedsiębiorstwo można przeprowadzić m.in. w oparciu o: wskaźnik zadłużenia oprocentowanego. wskaźnik zadłużenia kapitału własnego. wskaźnik ogólnego zadłużenia. relację długu netto do wyniku EBITDA.
Do oceny płynności finansowej przedsiębiorstwa w ujęciu likwidacyjnym wykorzystuje się m.in.: wskaźnik pokrycia zobowiązań krótkoterminowych przepływami środków pieniężnych ogółem. wskaźnik pokrycia zobowiązań krótkoterminowych przepływami środków pieniężnych z działalności operacyjnej. wskaźnik zadłużenia oprocentowanego. wskaźnik szybki płynności.
Z dodatnim saldem płynności mamy do czynienia, gdy: pieniężny kapitał obrotowy przyjmuje wartości dodatnie. operacyjny kapitał obrotowy przyjmuje wartości dodatnie. ogólne saldo przepływów środków pieniężnych przyjmuje wartości dodatnie. przepływy operacyjne przyjmują wartości dodatnie.
Do podstawowych zalet mnożnika EV/EBITDA względem C/Z w ocenie sytuacji rynkowej przedsiębiorstwa zalicza się: oparcie się na nadwyżce finansowej oparcie się na wyniku finansowym brutto a nie wyniku finansowym netto. uwzględnienie zadłużenia. uwzględnienie polityki dywidendowej.
Wartości wskaźnika C/WK na poziomie 2 oznaczają, że: okres oczekiwania na zwrot kapitału zaangażowanego w zakup akcji przedsiębiorstwa z generowanych przez nie wyników finansowych wynosi 2 lata. wartość rynkowa przedsiębiorstwa przewyższa jego wartość bilansową 2 razy. wartość bilansowa przedsiębiorstwa przewyższa jego wartość rynkową 2 razy. rentowność inwestycji w akcje przedsiębiorstwa wynosi 2%.
Jeżeli wskaźnik bieżący płynności wynosi 3, a wskaźnik szybki płynności przyjmuje wartości na poziomie 0,5, to oznacza to, że: w przedsiębiorstwie występuje nadpłynność finansowa. przedsiębiorstwo ma znaczne środki zamrożone w należnościach handlowych. przedsiębiorstwo ma znaczne środki zamrożone w zapasach. przedsiębiorstwo nie ma problemów z płynnością finansową.
Report abuse