Questions
ayuda
option
My Daypo

ERASED TEST, YOU MAY BE INTERESTED ONChemie 45 - 70

COMMENTS STATISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
Chemie 45 - 70

Description:
Chemie 1 LF

Author:
Domča
(Other tests from this author)

Creation Date:
21/05/2017

Category:
Others

Number of questions: 25
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Last comments
No comments about this test.
Content:
Iontový součin vody Kv=(H3O)x(OH): se nemění po přidaní kyseliny do roztoku s mění s teplotou je přibližně 14mol/l se mění při zředení roztoku.
Objem jednoho molu plynu: závisí na teplotě je pro plyny s dvouatomární molekulou dvakrát větší než pro vzácné plyny při teplotě 0°C je nulový závísí na tlaku - p.
Silná kyselina: prakticky celá disocizuje vždy ve své molekule obsahuje atom kyslíku je např: kyselina chlorná je např: kyselina dusičná .
Kyslíkaté kyseliny: mohou být slabé i silné mohou být jednositné i vicesytné vytváříjí např: kovy alkalických zemin mohou vznikat reakcí odpovídajích oxidů s vodou.
Hydrogenuhličitan sodný (NaHCO3): davá rozpuštěním ve vodě zásaditý roztok má vlastnosti kyseliny i zásady reaguje se silnými zásadami se uvolnění plynu je zasaditělší než uhličitan sodný .
Chlorid amonný: má ve své molekule čtyři atomy vodíku rozpuštěním ve vodě dává zásaditý roztok uvolnuje po přidaní hydroxidů sodného amoniak je silné oxidační činidlo .
Při rozpuštění látek ve vodě: dochází k elektrolytické disociaci inotových sloučenin snaze se rozpuštějí nepolarní molekuly kolem iontů se vytvářejí hydratační obaly molekuly vody nepůsobí na rozpoštěné částice žadnými silami .
Periodický zákon říká že: vlastnosti prvků jsou periodickou funkcí jejich protonového čísla prvky všech period mají stejné vlastnosti prvky stejné periody mají stejný počet valenčních elektronu vlastnosti prvku stejné periody jsou totožné .
Protonové číslo určiuje: počet protonů udává protonové číslo prvku v periodické tabulce i počet elektronu, a tím pádem i strukturu elektronového obalu počet pozitronu .
Označte správné tvrzení o CHALKOGENECH: jsou to prvky, které patří do skupony VI.B. atomu chalkogenů mají ve valenční vrstvě čtyři p-elektrony mezi chalkogeny patří prvky, které mají ve valenční vrstvě 6 elektronu aby dosáhli stabilní konfigurace vzácnoho plynu, tak potřebují přímat dva elektrony.
Mezi kovy alkalických zemin: sodík Mg draslík a vapník hořčík a vápník .
Prvky vedlejších skupin I - VIII.B: jsou inertní jsou kovy jsou všechny radiaktivní take se označují jako prvky přechodné .
Chemické vlastnosti prvků jsou určené: pouze hmotnostním číslem uspořádáním vnější elektronové slupky pouze počtemuspořádání neutronu v jádře počtem valenčních elektronu.
Elektronogativita: je míra schopnosti atomu přitahovat elektrony je schplnost jádra atomu odpuzovat elektrony je vlastnost, kterou pozorujeme pouze u prvků hlavních skupin v periodické tabulce sledujeme trend nárůstu zleva doprava a poklesu shora dolů.
Pro velikost poloměru atomů hlavních podskupin platí trend: roste z leva do prava klesá zleva doprava klesá shora dolů roste shora dolů.
Kolik valenčních elektronu mají atomy všch prvků skupiny kovů alkalických zemin: 0 1 2 4.
Pro nepřechodné prvky P.S. platí: počet valenčních elektronu odpovídá číslu periody v periodě roste kladný náboj jádra zleva doprava počet valenčních elektronů atomu odpovídá číslu odpovídající skupiny ve druhé periodě směrem od I.A. k VII.A. skupině rostou zásadotvorné vlastnosti prvku .
O reaktivitě prvku platí: prvek je tím rekativnější, čím více se jeho elektronová konfigurace blíží konfiguraci vzacného plynu mezi nejrekativnější prvky patří neon a argon nejstabilnější jsou prvky s plně obsazenými elektronovými vstvami prvky skupiny alkalických kovů jsou velice reaktivní.
Pro prvky třetí periody platí: eletropozitivní prvky snadno zkracují velenční elektrony a tvoří kadně nabité ionty s rostoucím číslem skupiny klesá zásadotvornost a roste kyselotvornost s rostoucím číslem skupiny roste zásadotvornost a klesá kyselotvornost elektronegaticní prvky přijímají elektrony a tvoří záporně nabité ionty.
O prvcích VIII.B skupiny periodické tabulky platí: pro jejich atomy je charakteristické oxidační číslo VIII jsou uspořádaní do tříd triad (tj. tvoří 3 sloupce) prvky Os, Ir a Pt patří mezi ušlechtilé kovy a nacházejí se ve čtvrté periodě železo, kobalt a nikl tvoří triadu železa a nacházejí se ve čtvrté periodě .
Pro stříbro platí: patří do III.B skupiny halogenidy stříbrné, hlavně AgBr, jsou citlivé na světlo, toho se využívá v černobíle fotografii atomy stříbra mají ve sloučenině vzdy oxidační číslo III stříbro nevede el. proud .
Mezi d-prvky nepatří: Ti Se S Fe.
Mezi f-prvky řadíme: triada železa lanthanoidy chalkogeny aktinoidy.
Které z prvků mají nejvyšší elktronegativitu: Cl F Cs Ne.
Zaškrtněte pravdívá tvrzení o atomu sodíku: je elektronegativnější nez kyslík a vodík je elektropozitivnější, proto silně váže valenční elektron má v nejvyšší elektronové vstvě jediný valenční elektron je elektropozitivní, proto snadno odštěpuje svuj jediný valenční elektron.
Report abuse Consent Terms of use