Questions
ayuda
option
My Daypo

ERASED TEST, YOU MAY BE INTERESTED ONBHWS - Skuška

COMMENTS STATISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
BHWS - Skuška

Description:
BHWS_Tibor

Author:
Tibor
(Other tests from this author)

Creation Date:
28/04/2019

Category:
Others

Number of questions: 97
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Last comments
No comments about this test.
Content:
1 Ktoré tvrdenia o RIP sú pravdivé Smerovacie informácie sa implicitne vysielajú každých 30s Aktualizácia sa šíri pomocou správ LSA Susedné smerovače si vymieňajú kompletné smerovacie tabuľky. Maximálny počet preskok nie je obmedzený .
3 Pre technológiu FHSS platí Využíva sa pre Bluetooth Typická doba vysielania na jednom kmitočte je 100-200ms Pracuje v UNII 5,15-5,25 GHz Aby nedochádzalo k vzájomnému rušeniu, musí vždy súčasne vysielať iba jedno zariadenie.
5 Značkovanie paketov Označuje príslušnosť dátovej jednotky ku svojej triede Sa najčastejšie realizuje nastavením hodnoty pola v hlavičke IP paketu Realizuje zahadzovanie paketov označených iným prvkom siete Kontroluje prenosovú rýchlosť paketov prichádzajúcich na vstupné porty.
6 Aké sú základné vlastnosti ATM Bunka sa skladá z hlavičky, užívateľských dát a kontrolného zápätia Hlavička ATM bunky má 10 bitov Podpora paketového prenosu Informačné pole má dĺžku 48 bitov.
7 Správne tvrdenia o prepojovacích uzloch so zdieľanou pamäťou využívajúcu kopírovanie adries Podporujú broadcast Neumožňujú broadcast Podporujú multicast Do zdieľanej pamäti vkladajú vždy iba jednu kópiu bunky multicastu či broadcastu.
8 Pravdivé tvrdenia o prepojovacích uzloch pre nenáročné využitie Všetky funkcie spojené s prepojovaním sú zaistené jedným procesom Využívajú zdieľanú pamäťovú oblasť Ich architektúra nemá úzke miesta Jednotlivé funkčné bloky sú prepojené spoločnou zbernicou.
9 IEEE 802.11a Pracuje v pásme 5GHz Nie je kompatibilný so štandardom 802.11b Má maximálnu prenosovú rýchlosť 54Mb/s Nepracuje v kmitočtovom pásme UNII.
11 Nevýhody PVC Zdĺhavá manuálna konfigurácia Nespojovo orientovaný prenos dát Neschopnosť reakcie na výpadok linky Možnosť zanesenia chyby pri konfigurácii.
12 Operácie na ATM vrstve Generovanie a vyhodnocovanie služobných ATM buniek Spojovacia funkcia Zaistenie prístupu na fyzické médium Prepínanie ATM buniek podľa VPI/VCI.
13 Správne tvrdenia o riadení prístupu v bezdrôtových sietí Medzirámcové medzery PIFS a DIFS sú metódy zabezpečenia dát pri prenose v bezdrôtových lokálnych sieťach Metoda riadenia prístupu pmocou RTS/CTS zaistí vyhradený prístup k médiu Centralizovaná koordinačná funkcia PCF zaisťuje pravidelné dotazovanie registrovaných staníc Riadenie pristupu k médiu rieši sieťová vrstva a preto nie je zahrnutá do štandardov pre bezdrôtové lokálne siete WLAN.
14 Medzi riadiace rámce siete WLAN patrí Request to Send Clear to Send Beacon Auth.
15 Algoritmy výberu buniek pre vstup do spojovacieho pola sú PCF DCF FIFO PIM.
16 Algoritmus DRRM pre výber buniek Aktualizuje ukazovateľa vstupného a výstupného arbitra hneď po výbere vstupného a výstupného portu s najväčšou prioritou Nepoužíva mechanizmus round-robin Riadi vstup do zdieľanej pamäťovej oblasti Riadi výber buniek pre vstup do spojovacieho pola u architektúr s virtuálnou výstupnou frontou VOQ.
17 S spojovacom poli so štruktúrou využívajúcou FIFO platí Pre každý výstupný port je vyhradená jedna fronta typu FIFO Je typickým predstaviteľom viaccestného spojovacieho pola Využíva virtuálne výstupné fronty Ukladá dátové jednotky do zdieľanej pamäte.
18 Správne tvrdenia o metóde riadenia odosielania paketov systémom front so spravodlivou obsluhou Behom každého cyklu je jednej z front odoslaný maximálne jeden paket Systém nevyžaduje komplexný algoritmus pre alokáciu šírky pásma pre jednotlivé fronty Nedostatkom je že behom obsluhy fronty je prenesený jeden paket bez ohľadu na veľkosť Nevýhodou je že najprv sú obslúžené fronty s vyššou prioritou.
19 Značkovanie paketov v rámci QoS Realizujú smerovače podľa nastavených pravidiel Sa najčastejšie realizuje pridelením značky v hlavičke IP Paketu Nejde zmeniť pri prechodu do siete Vyžaduje špeciálny signalizačný protokol.
20 Výkonové obmedzenie v bezdrôtových lokálnych sieťach WLAN menšie než 100 mW v pásme UNII 5,15-5,25 GHz menšie než 1 W v pásme UNII 5,25-5,35 GHz menšie než 100 mW v pásme 2,4-2,5 GHz menšie než 50 mW v pásme UNII 5,15-5,25 GHz.
21 Čo platí o Autonómnom systéme Je pevne viazaný s triedou použitej IP adresy Ani jedna z uvedených odpovedí nie je správna Je to špeciálny softwarové riešenie pre správu sieťových prvkov Každý smerovač v sieti musí patriť do odlišného AS.
22 Základné požiadavky na smerovací protokol Presnosť Flexibilita Statické nastavovanie údajov o cestách Eliminácia problémov v prípade sľučiek.
23 O OSPF platí Patrí do skupiny protokolov IGMP Smerovacie správy je možné aktualizovať až po 5 sekundách Môže využívať implicitné potvrdzovanie Pre naviazanie spojenia využíva SIP.
25 ATM technológia Umožňuje spôsobu prenosu označovaný ako rýchle prepínanie paketov Je určená hlavne pre lokálne siete Predpokladá využitie optických vlákien Je spojovo orientovaná.
26 Smerovač Pracuje na sieťovej vrstve Analyzuje hlavičku dátových jednotiek Udržuje prepínaciu tabuľku Pracuje na fyzickej vrstve .
27 Základné metódy obsluhy front PQ WRR ZERO-Q RQ.
28 OSPF Je príkladom smerovacieho protokolu typu link state Je založený na znalosti celej topológie autonómneho systému Umožňuje nájdenie alternatívnej cesty pri výpadku linky Ponúka rôzne hodnotiace kritéria linky.
30 V akých módoch môže pracovať bezdrôtový most AP mode Gate mode Non-root mode Repeater mode.
31 Medzi viaccestné spojovacie pole využívajúce priestorový multiplex patrí Spojovacie pole Banyan sietí Troj vrstvová Clos sieť Spojovacie pole s vertikálne prepojenou architektúrou Spojovacie pole s plne prepojenou architektúrou.
32 Smerovacie protokoly typu distance vektor Považujú za najlepšiu cestu, ktorá má najmenší počet preskokov Využívajú centrály server pre vyhľadanie ciest Nekladú obmedzenie na počet preskokov Nedokážu reagovať na zmeny v topologii.
35 Čo je súčasťou ATM bunky PT VCI VPI HEC.
36 Aké sú výhody smerovacích protokolov typu distance vektor Jednoduchá inštalácia Jednoduchá správa Možnosť agregácie adries pre smerovacie informácie Vytvárajú komplexnú databázu informácii o topológii siete.
37 Správne tvrdenie o Token Bucket Ide o najrozšírenejšiu metódu merania prevádzky Zásobník je plnený kreditmi v pravidelných intervaloch Ak zásobník obsahuje dostatok kreditov, je paket spracovaný štandardným spôsobom Kredity sú odoberané zo zásobníku nepravidelne podľa príchodu paketov a výsledkov merania.
38 Medzi vlastnosti RIP patrí Smerovač rozosiela smerovacie informácie po 60s RIP v2 zahrnuje metódy pre čiastočné zabezpečenie komunikácie medzi smerovačmi Maximálna vzdialenosť je 32 paketov RIP v1 podporuje delenie pomocou masky.
40 Aktívna správa front Využíva ku svojej činnosti algoritmy RED a WRED Využíva ku svojej činnosti protokol DSCP Ja aktivovaná až potom, čo nastane zahltenie aktívneho prvku K činnosti využíva iba fronty typu FIFO.
41 Aké existujú smerovacie protokoly OSPF TCP Smerovací protokoly typu sub-vector OSPD.
42 802.11g Nie je kompatibilný s inými bezdrôtovými štandardami Pre dosiahnutie vyšších prenosových rýchlostí využíva OFDM Jeho maximálna prenosová rýchlosť je 54Mb/s Využíva pásmo ISM okolo 2,4 GHz.
45 Kmitočtové pásmo ISM Je v rozsahu 2,4-2,5 GHz Neuplatňujú sa tu problémy so vzájomným rušením Je v rozsahu 5,15-5,55 GHz Je bez-licenčný .
2 Operačné stavy klienta Bluetooth Hold Active Refused Sniff.
4 Charakteristické vlastnosti srTCM a trTCM srTCM využíva pri meraní rýchosti CIR, trTCM využíva CIR aj PIR Zásobníky s kreditami musia byť pri oboch mechanizmov plné Pri prijdení paketu označeného červenou farbou, sa pri srTCM počet tokenov zmení iba v jednom zásobníku, pri trTCM príde ku dekrementácii počtu tokenov v oboch nádobách.
10 Pravdivé tvrdenia o prepojovacích uzloch pre náročné využitie Využívajú sa predovšetkým v prístupových sieťach Funkčné bloky sú prepojené spoločnou zbernicou Úzkym miestom je spoločná zbernica a zdieľaný centrálny procesor Linkové rozhrania sú vzájomne spojené pomocou spojovacieho pola.
24 Technológia Bluetooth V rámci jedného piconetu môže existovať až 15 aktívnych klientov Má max dosah 2 km Používa k prenosu metódu preskakovania kmitočtov FHSS Používa vždy komunikáciu s polovičným duplexom.
29 Správne tvrdenia o spôsoboch zachádzania s paketmi v DiffServ doméne Spôsob zachádzania Assured Forwarding delí prevádzku do viac tried a podtried. Spôsob zachádzania Best-Effort sa využíva v prevádzke zaradenej do východzej triedy V rámci jednej DiffServ domény nie je možné kombinovať Assured Forwarding a Best-Effort V rámci jednej DiffServ domény nie je možné kombinovať Expedited Forwarding a Best-Effort.
33 Správne vlastnosti priemernej prenosovej rýchlosti CIR Je predom zjednaná medzi poskytovateľom a užívateľom v rámci dohody o úrovni služby Do merania rýchlosti nie sú zahrnuté hlavičky protokolov linkovej vrstvy Pri meraní CIR nie sú zohľadnené režijne dáta sieťovej vrstvy, ale sú zahrnuté režijné informácie linkovej vrstvy Dlhodobo dosiahnuteľná CIR znamená, že sú medzi paketmi rovnako dlhé pauzy.
34 Medzi úlohy technológií pre zaistenie kvality služieb patrí Dohľad nad prichádzajúcim paketom Správa front Plánovanie odosielania paketov Tvarovanie prevádzky.
39 Prepojovací uzol nezachovávajúci prácu Má maximálnu priepustnosť Obslúži všetky výstupné porty, pre ktoré má aspoň jednu dátovú jednotku Striktne plánuje odosielanie dátových jednotiek Môže spôsobiť umelé blokovanie.
43 Pre algoritmy výberu buniek pre vstup do spojovacieho pola využívajúci arbiter platí Zaisťuje, aby nevznikla kolízia na výstupe Voľba výstupného portu je vždy náhodná Voľba vstupného portu je vždy náhodná Vždy spúšťa do spojovacieho poľa najdlhší rámec.
44 Prepojovací uzol pre nenáročné využitie Majú pre všetky rozhrania spoločnú zbernicu Realizuje väčšinu funkcií softwarovo Sú lacné Sú využiteľné iba pre prístupové siete.
1 Aké tvrdenia sú pravdivé ak je na patričné rozhranie smerovača aplikované jedno viacpoložkové ACL Ak nespĺňa prichádzajúca požiadavka (paket) prvú položku záznamu ACL, je testovaná voči nasledujúcej položke Ak nespĺňa prichádzajúca požiadavka (paket) žiadnu položku záznamu ACL, je zahodená Existuje rozdiel v chované smerovača k prevádzke, v závislosti na tom, či je dané ACL aplikované na vstup alebo výstup daného sieťového rozhrania Vychádza sa z princípu, že na konci každého ACL je pravidlom ktoré všetko zakazuje.
2 Aké sú používané bezpečnostné mechanizmy pri protokole Mobile IP protokol RADIUS AAA server priama konfigurácia zabezpečovacieho kľúča na každom prvku protokol MIPS.
3 Výhodou smerovacích protokolov stavu linky je Rýchla reakcia na zmeny v siete Výpočtová náročnosť Pravidelná výmena kompletných smerovacích tabuliek Že pracujú na fyzickej vrstve.
4 Nesprávny výrok o FTP Slúži pre prenos dát Pracuje na sieťovej vrstve Je založený na princípe klient-server Používa pre zabezpečený prenos užívateľské mená a heslá šifru AES.
5 O protokole RIP neplatí Pre určenie najlepšej cesty využíva parameter "počet skokov" Maximálny počet skokov je stanovený na 11 Smerovacie tabuľky sú vysielané pravidelne každých 30s Časovač pre úplné odstránenie záznamu zo smerovacej tabuľky je 240s.
6 Protokolom OSPF si smerovače vymieňajú Pravidelne kompletné smerovacie tabuľky Čísla smerovacích procesov na jednotlivých smerovačoch Informácie o zmenách v sieti Správy LSA.
8 Parameter jitter označuje pri prenose dát v reálnom čase Celkové oneskorenie paketov Využitie šírky pásma Premenlivosť oneskorenia jednotlivých paketov Rýchlosť hlasovej komunikácie.
9 Smerovač s protokolom RIP v1 a smerovač s protokolem RIP v2 Je možné bez problému použiť v jednej sieti Si smerovacie tabuľky vzájomne vymieňajú, avšak nedochádza k aktualizáciam záznamom tabuľky Si smerovacie tabuľky vzájomne neposielajú Pracujú na princípe prepojených oblastí.
10 CoA je označenie pre Jedná sa o MAC adresu uzla HA Jedná sa o mobilnú adresu, ktorú si MN nesie zo sebou pri prechode medzi jednotlivými sieťami IP adresu, ktorá je používaná ako cieľová adresa pre tunelovanie paketov medzi HA a FA Jedná sa o IP adresu, ktorú MN získa od príslušného FA.
17. Směrovací protokol OSPF (Open Shortest Path First) pro směrovaní využívá linky s největší metrikou pro navázání spojení využívá Hello pakety patří do rodiny protokolú link-state nevyžaduje znalost celkové topologie sítě.
18. Jaké jsou výhody směrovacích protokolú typu "link-state" vybírají cesty na základě nejnižšího součtu metrik jednoduchý zpúsob vyhledávání - malé nároky na HW výběr nejlepší cesty na základě nejvyššího součtu metrik zpráva o metrice se neposílá zpět do směru, odkud byla přijata.
19. Jaké komponenty používá služba LAN emulace v síti ATM: Konfigurační server (Lan Emulation Configuration Server LECS) Server pro všesměrové a skupinové vysílaní - (Broadcast and Unknown Server - BUS) Klient služby LAN emulace (Lan Emulation Client - LEC) Server služby LAN emulace ( Lan Emulation Server - LES).
20. Spojově orientovaný prěnos: Vyžaduje pro sestavení spojení souhlas síťových i koncových uzlú Využívá k sestavení spojení ATM adresy Nevyžaduje prěd přenosem dat sestavit spojení Vyžaduje 100% spolehlivost transportní sítě.
21. Pro technologii prěnosu Frequency Hopping Spread Spectrum (FHSS) platí: Pracuje v bezlicenčním pásmu ISM 2,4 GHz - 2,4835 GHz Typická doba přelaďování kmitočtú (Hop time) je 200-300 us Využívá se pro technologii WiMAX Doba vysílání a doba přelaďování je stejná.
22. Při směrování se: nepoužívá záplavové rozesílání LSA zpráv a jejich potvrzení vyhledávají nejlepší cesty pro přenos mezi koncovými body předávají datové jednotky od zdroje k cíli využívají příslušné směrovací protokoly.
23. Mezi QoS (Quality of Service) parametry ATM sítě patří: Cell Loss Ratio (CLR) maximal Cell Transfer Delay (max CTD) Cell Delay Variation (CDV) Signal to Noise Ratio (SNR).
24. Standard 802.11: Umožňuje použití technologie DSSS (Direct Sequence Spread Spectrum) Umožňuje použití technologie IrDA (Infrared Data Association) Se využívá v sítích WPAN (Wireless Personal Area Network) Pracuje v pásmu 5 GHz Pracuje v čisto náhodném pásmu 14,88 GHZ.
25. Co platí pro statické směrování: Směrovače vzájemňe komunikují pomocí směrovacího protokolu Je založeno na periodickém obnovení starých údajú ve směrovací tabulce Ani jedna z uvedených odpovědí není správná Směrovače automaticky reagují na změnu v síti.
26. Vyberte správná tvrzení o mechanizmu DiffServ: tok dat přicházející od uživatelú třídí a značkuje hraniční směrovač data překročující sjednané parametry jsou vždy zahozena aplikace během sestavení spojení musí oznámit síti svoje požadavky na síťové prostředky mechanizmus DiffServ zajišťuje stejné zacházení pro všechny přicházející pakety.
27. Jaká pole obsahuje hlavička ATM buňky: Zabezpečení hlavičky (HEC - Head Error Check) Priorita (Cell Loss Priority - CLP) Řízení toku dat mezi síťové uzly ATM (NNFC - Network to Network Flow Control) Identifikátor virtuální cesty (Virtual Path Identifier -VPI).
28. Jaké třídy služeb jsou definovány pro ATM: Třída služeb s konstantní přenosovou rychlostí (Constant Bit Rate - CBR) Třída služeb s nespecifikovanou přenosovou rychlostí (Unspecified Bit Rate - UBR) Třída služeb s proměnnou přenosovou rychlostí pracující v reálném čase ( Real - Time Variable Bit Rate - rt- VBR) Třída služeb s minimální přenosovou rychlostí (Minimal Cell Rate - MCR).
29. Spojovací pole typu Banyan: nemúže u něj nastat vnitřní blokování je samosměrovací meumožňuje paralelní přenos sestává z elementú 2x2.
30. Směrovací protokol OSPF (Open Shortest Path First): k ohodnocení linek používá počet přeskokú podporuje dělení sítí na podsítě s využitím masek eliminuje vznik smyčky v topologii sítě pracuje na spojové vrstvě.
31Co plati u protokolu RIP maximlni vzdalenost je 15 preskoku a vzdalenejsi sit uz je oznacena jako nedostupna jedna se o smerovaci protokol typu distance-link smerovac rozesila smerovaci informace na zaklade zadosti klientu je urcen predevsim pro vyuziti v ATM a Frame Relay sitich.
32 DiffServ domena: definuje jednotny zpusob zachateni s pakety klasifikuje pakety uvnitr paretnich smerovacu nevyzaduje pole DSCP(diffserv code point) neumoznuje styk s dalsimi sitemi.
33 Zvolte spravna tvrzeni o propojovacich uzlech typu Banyan problémem múže být vysílání provozu po neplatné cestě mezi každým vstupním a výstupnim portem existuje právě jedna cesta využívá vícevrstvovou propojovací síť s menším početem spínacích bodú kaskády jednolivých merge síti jsou sestaveny z mocnin 0, 1 a3.
34.Ktery z nasledujicich vyroku ohledne standardu a technologii lokalnich bezdratovych sitich je spravny Standart IEEE 802.11g dosahuje vyšších přenosových rychlostí využitím technológii Orthogonal Frequency Division Multiplexing (OFDM) Standart IEEE 802.11 zahrnuje také technologii infračerveného přenosu Standart IEEE 802.11g není kompatibilní ss dalšími standatry řady IEEE 802.11x Jedinou organizací oprávnenou ke standartizaci WLAN technologií je International Telecomunication Union ITU.
35. Zakladni vlastnosti ATM site jsou Přenos dat je ryze asynchorní a to na všech vrstách referenčníh o modelu Sada parametrú virtuálniho spojení je ovlivněna třídou služby Nepodporuje navázaní více logických spojení Referenčí model technologie ATM zcela odpovída referenčímu modelu OSI/ISO.
Pristupovy bod Access Point AP bezdratove site Je zařízení, které umožňuje komunikaci medzi AP a bezdrátovými terminály Je zařízení, které múže pracovat v módu Bridge Je zařízení, které umožní přístup bezdrátovým klienstkým terminálum do LAN Je zařízení, které múže pracovat v módu ROOT .
37. Jake jsou zakladni bloky modelu prepojovacich uzlu pro nenarocne vyuziti linková rozhraní komunikační jedotka processor(CPU) aritmeticko-logická jednotka ALU.
38. Jake jsou pozadavky na prepojovaci uzly jednoduchá koncepce bez zajištení kvality služeb každý paket odoslaný přepojovcím uzlem musí být vybaven speciálnim návestím o velikosti 48 bajtú základní topologie musí být hvězda spravedlivá alokace sdílených prostředkú.
39. Aktivni sprava front má za úkol předcházet blížicimu se zahlcení nevyvolává globálni synhronizaci TCP (Transission Control Protocol) Snaží se zamezit celkovému zaplnění front Je neúčinná v případe již označkovaných paketú.
40. Jake prenosove rychlosti podporuje standard 802.11b 5,5 Mb/s 6 Mb/s 54 Mb/s 48 Mb/s.
42. Hlavni pozadavky na prepojovaci uzly jsou spravedlivá alokace sdílených prostředkú zajištění kvality služeb minimálni zpoždění zpúsobené přepojovacím uzlem maximálni propustnost.
43. Co ma na starosti LES LAN Emulation Server Registraci LEC (LAN Emulation Client) Řízení chodu emulované sítě Vzájemný překlad MAC adres a ATM adres Přenos da přes ATM síť.
44. Jake jsou architektury s vystupni vyrovnavaci pameti Možnost blokováni fronty Minimálni požadavky na rychlost vyrovnávacích pamětí Podpora řízení odchozích tokú dat Možnost využití systému okna.
45. Mezi vlastnosti prepojovacich uzlu patri podpora prtokolu QoSP (Quality of Service Protocol) blokováni fronty skupinový přenos vnitřní blokováni.
1. Koordinované řízení výběru z výstupního portvu v algoritmu řízení buněk je postaveno na tom že jsou definovány tři základní skupiny algoritmů arbitru arbitry pracují v závislosti na arbitrech ostatní portů pro svoje rozhodování přimá arbitr informace od výstpních portů zde existuje distribuavaný algorimus výběru buněk.
2. Smerovací protokoly "link-state" jsou založeny na algoritmu označeném jako Ford-Fullkerson či Bellman-Ford využívají IP adresu pro výběr nejvhodnější trasy ani jedna z uvedených odpovědí není správná patří mezi měrovací protokoly typu EGP (exterior Gateway Protocol).
3. Co platí o Autonomním systému Identifikuje se pomocí čísel v rozsahu 1-63535 Je spravován adminstrátorem jako celek Používá jednotný mechanizmus směrování dat označuje přesně vymezenou skupinu síťových prvků.
4. Technologie DSSS (Direct Sequence Spread Spectrum) Využívá v dostupném kmitočtovém pásmu kanály o šířce 22Mhz Zařítení může k přenosu využít libovolný kanál vybraný na základě jeho chybovosti Je složitější řešení než FHSS (Frequency Hopping Spread System) Využávý k přenosu současně několik paralelních kanálů.
5. Qos parametry popisující vliv na přenášená data jsou: Maximální kolísání zpoždění (Peak-to-pead Cell Delay Variation - Peak to Peak CDV) Průměrné zpoždění buněk (Mean Cell Transfer Delay - mean CTD) Poměr ztracených buněk (Cell Loss Ratio -CLR) Maximální zpoždění buněk (Maxumum Cell Transfer Delay - max CTD).
6. SSID (Service Set Identifier) Jednožnačně identifikuje siť WLAN (Wireless Lan) Je-li odlišně nastavený na bezdrátové stanici i na přístopovém bodu, pak nedojde ke spojení Je obsažen v Rámci Beacon určeném pro danou WLAN Je libovolně dlouhý řetězec znaků definovaný uživatelem.
7. Vyberte správná tvrzení o řízení přístupu v bezdrátových sítích Distribuovaná koordinační fce DCF slouží pro zajištění kvality služeb v bezdrátových lokálních sítích Základem cetnralizované koordinační fce PC je, že stanice sledují médium, a když je volné začnou okamžitě přenášet data Distribuovaná koordinační fce DCF je založena na náhodném přístupu ke sdílenému médiu V superrámce je obsažen jak interval pro distribuovanou koordinančí fci DCF tak itneval pro centralizovanou koordinační fci PCF.
8. Mezi vlastnosti síťové tehcnologie dle standartu 802.16 (WiMAX) patří: využití síťových prostředků koordinuje bázová stanice Využívá implicitní potvrzování Podporuje pouze služby třídy best-effort Pracuje ve frekvenčním pásmu kolem 68Ghz.
9. Jaké jsou vlasntosti typické distribunčí sítě je nejpomalejší z celé hierarchie slouží jako záložní siť při vypadku páteřní sítě provádí komplexní směrovací informace zajišťuje přístup koncových uživatelů do sítě.
10. Značkování paketů v rámci QoS Představuje přístlušnost dat k dané třídě QoS Lze zohlednit i při hledání vhodné cesty v procesu směrování Nemůže být závislé na IP adresách zdroje či cíle Se provádní na fyzické vrstvě.
11. Co lze říci o přepojování uzlů? Nikdy nezpůsobuje zpoždění při přenosu datových jednotek Neumužnuje přopojování datových jednotek s proměnlivou délkou Nic z uvedených Často využívá optické spojovací pole.
12. Jaké operace se provádí na ATM vrstvě: Přepínání ATM buněk podle VPI/VCI Generování a vyhodnocení služebních ATM buněk Spojovací funkce Zajištění přistupu na fyzické médium.
13. Vyberte správná tvrzení o metodě řízení odesílaní paketů systému front se spravedlivou obsluhou během každého cyklu je z jendé fronty odeslán meximálně jeden paket nevýhodou je, že každá fronta je obsloužena se stejnou pravidelností nedostatkem je, že během obsluhy fronte je přenesen jeden paket bez ohledu na jeho velikost systém vyžaduje komplexní algoritmus pro alokaci šířky pásma pro jednotlivé fronty.
14. Protokol OSPF (Open Shortest Path First) je určen zejména pro menší sítě využívá mechanizmus MD5 pro zabezpečení integrity LSA (Link State Advertisement) zpráv, jehož kontolu provádi směrovač kontroluje dostupnost sousedních směrovačú zajišťuje vysílání LSA (Link State Advertisement) zpráv všem směrovačúm v síti.
15. Zvolte správné tvrzení o směrovácích protokolech nevýhoda směrovacích protokolů je rychlá konvergence protokol OSPF patří do skupuny distance-vector směrovací protokoly skupiny IGP (Interior Gateway Protocol) se dělí na distance-state a link-vector protokol RIP patří do skupiny distance-vector.
Report abuse Consent Terms of use