Questions
ayuda
option
My Daypo

ERASED TEST, YOU MAY BE INTERESTED ONE1.2

COMMENTS STATISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
E1.2

Description:
co chces

Author:
AVATAR

Creation Date:
22/01/2018

Category:
Others

Number of questions: 30
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Last comments
No comments about this test.
Content:
Přechodní epitel: je charakteristický přítomností fasetových (deštníčkových) buněk v povrchové vrstvě se nachází v močovém měchýři tvar buněk je schopen změny v závislosti na náplni orgánu se nachází v ureteru, močovém měchýři a ve sběrném kanálku.
Žlázy v očním víčku jsou: Meibomské Ebnerovy mazové žlázy holokrinní všechny ostatní odpovědi jsou špatné.
Stereocílie: jsou dlouhé, nepohyblivé výběžky na povrchu buněk vyskytují se v ductus deferents jsou přítomné v průdušnici představují varietu mikroklků.
Řasinky: obsahují centrální dvojici mikrotubulů, okolo nichž je umístěno dalších 9 mikrotubulárních párů jsou struktury na apikálním povrchu buněk jsou pohyblivé najdeme je v ductus deferens.
Epitelová tkáň: leží na bazální lamině se obvykle dělí na dvě hlavní skupiny – krycí a žlazové epitelové buňky je pouze jednovrstevná není viditelná ve světelném mikroskopu.
Spojení epitelových buněk zajišťují: těsná spojení neboli zonulae adhaerentes nexus zonula occludens, která je umístěna nejblíže bazální části buňky maculae adherentes, což je jiný termín pro dezmosom.
Vrstevnatý epitel: je přítomen ve výstelce cév je přítomen v močovém měchýři je přítomen na spojivce netvoří sekreční oddíly potních tubulózních žlaz.
Ve spojivce je přítomen epitel jednovrstevný plochý jednovrstevný cylindrický mnohovrstevný dlaždicový nerohovějící vrstevnatý cylindrický.
Víceřadý cylindrický epitel je přítomen: v nosní dutině v průdušnici v respiračních bronchiolech na měkkém patru.
Jednovrstevný plochý epitel: je přítomen na povrchu varlete je přítomen ve folikulech štítné žlázy tvoří výstelku cév tvoří výstelku serózních dutin.
Víceřadý epitel: je charakteristický přítomností kopulovitých fasetových buněk v povrchové vrstvě všechny buňky zůstávají zakotveny v bazální lamině jeho buňky jsou uspořádány do mnoha vrstev na jeho apikálním povrchu se vyskytují jen řasinky.
Neuroepiteliální buňky: jsou větvené elementy s velkým počtem aktinových mikrofilament jsou elementy epitelového původu, specializované k senzorickým funkcím jsou např. sekundární smyslové buňky chuťových pohárků specializují se na kontrakci.
Na preparátu měkkého patra je přítomen: jednovrstevný cylindrický epitel víceřadý cylindrický epitel vrstevnatý cylindrický epitel mnohovrstevný dlaždicový nerohovějící epitel.
Vrstevnatý dlaždicový epitel (nerohovějící): je přítomen v hrtanu v tlustém střevě v dutině ústní ve vagině.
Jednovrstevný kubický epitel je přítomen: v duodenu v některých vývodech žláz ve folikulech štítné žlázy v distálním tubulu nefronu.
Které tvrzení je správné: v axille jsou aromatické žlázy v axille jsou přítomny potní žlázy v axille jsou přítomny mazové žlázy v axille jsou přítomny jen aromatické a potní žlázy.
Které tvrzení je správné: těsná spojení se v rámci spojovacího komplexu nacházejí nejblíže apikálnímu povrchu buňky zonula occludens tvoří pás kolem buňky macula adhaerens je jiným termínem pro dezmosom nexus je jiným termínem pro tight junction.
Pohárková buňka: je charakterizována přítomností velkých, světle se barvících granul má zúženou bázi je tvořena dvěma buňkami je přítomna v epitelu nacházejícím se v tenkém střevě.
Označte správné tvrzení: u žláz endokrinních je spojení s povrchovým epitelem obliterováno endokrinní žlázy mají vývody z kubického epitelu endokrinní žlázy mají vývody z cylindrického epitelu u žláz exokrinních je sekret sbírán a transportován do místa určení krevním proudem.
Endokrinní žlázy: jsou takové, u nichž je zachováno spojení s povrchovým epitelem buňky mohou být uspořádány do provazců či folikulů sekret je sbírán a transportován do místa určení krevním proudem příkladem je např. štítná žláza, nadledvina.
Které tvrzení je nesprávné: mazová žláza je typem holokrinní žlázy potní žláza je typem ekrinní žlázy potní žláza je typem merokrinní žlázy aromatické žlázy jsou přítomny na dlaních.
Serózní buňka: má stejný tvar jako buňka mucinózní obsahuje velké množství zymogenních granul v okolí jádra je nahromaděné granulární endoplazmatické retikulum má kulaté jádro.
Mucinózní žlázy: jsou přítomny v pankreatu jsou přítomny v duodenu jejich sekreční buňka má kulaté jádro jsou charakterizovány přítomností velkých průsvitných granul (vakuol).
Apokrinní žláza: sekreční granula opouštějí buňku exocytózou beze ztráty jakéhokoli dalšího materiálu sekreční produkt je odloučen zároveň s apikální částí cytoplazmy sekreční produkt je uvolněn společně s celou buňkou je přítomna např. v axille.
Exokrinní pankreas: je žlázou čistě serózní obsahuje Gianuzziho lunuly je tvořen buňkami pyramidového tvaru s kulatými jádry obsahuje pohárkové buňky.
Žlazový typ epitelu: je tvořen buňkami specializovanými na tvorbu tekutých sekretů vzniklé látky jsou ukládány v buňkách ve formě váčků – sekrečních granul se nachází v pankreatu se nachází v potní žláze.
Jednovrstevný cylindrický epitel je přítomný: v průdušnici v děloze a v duodenu v děloze v dutině nosní.
Jednovrstevný plochý epitel je přítomen na viscerální části Bowmanova pouzdra tvoří epidermis má kulatá jádra tvoří výstelku cév.
Gianuzziho lunula: je tvořena mucinózními buňkami ve vývodu a serózními buňkami ve vrcholu acinu je přítomna ve smíšených žlázách je přítomna v pankreatu je tvořena pouze ze serózních buněk.
Na epiglottis se nachází epitel: víceřadý cylindrický s řasinkami jednovrstevný cylindrický s řasinkami jednovrstevný plochý epitel s pohárkovými buňkami mnohovrstevný dlaždicový nerohovějící epitel.
Report abuse Consent Terms of use