Questions
ayuda
option
My Daypo

ERASED TEST, YOU MAY BE INTERESTED ONOFTALMOPEDIE

COMMENTS STATISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
OFTALMOPEDIE

Description:
oftalmopedie pojmy MUNI

Author:
AVATAR

Creation Date:
20/01/2019

Category:
Others

Number of questions: 50
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Last comments
No comments about this test.
Content:
K vyšetření zrakové ostrosti se využívá? optotyp pachymetr tropotyp karatometr.
Všeobecně uznávaná hranice pro nápravu zraku je? na věku nezáleží 6-8 let 3 roky nelze napravit .
Speciální pomůckou pro studenty se zrakovým postižením v přírodovědě NEMŮŽE být? reliéfní obrázek neokomentovaný dokumentární film závěsná lupa model vycpaného orla .
Základním principiálním znakem Braillova písma je? čtyř bod pěti bod bod šesti bod .
Jak se nazývá vysokoškolské centrum pro podporu osob se zdr. postižením na MU? Univerzitní centrum pro podporu osob se zdravotním postižením - Educationis Rovná příležitost Centrum pro podporu studentů s handicapem Teiresiás.
V přední části oka přechází bělima (sclera) v průhlednou, nejvíce inervovanou tkáň lidského těla. Jak se tato struktura nazývá? spojivka rohovka (cornea) duhovka (iris) cévnatka (choroidea).
Žlutá skvrna latinsky? macula lutea papilla nervi optici fovea centralis uvea.
Slepá skvrna latinsky? uvea macula lutea papilla nervi optici fovea centralis.
Žlutá skvrna (macula lutea) : místo s absencí světločivých buněk (vstup/výstup zrakového nervu) místo nejostřejšího vidění (uložení většiny čípků) zrakové centrum ani jedno z výše uvedených.
Uvea? označení pro vnitřní část oka, zahrnující cévnatku, duhovku a řasnaté tělísko, zajišťuje výživu oka žlutá skvrna rohovka duhovka.
Slepá skvrna (papilla nervi optici): místo nejostřejšího vidění (uložení většiny čípků) místo s absencí světločivých buněk (vstup/výstup zrakového nervu) uvea zrakové centrum .
Čípky a tyčinky jsou buňky části oka, která se nazývá: retina iris cornea chiasma .
Čípky: černobílé barevné žluté červené .
Tyčinky: žluté zelené černobílé barevné.
Chiasma: žlutá skvrna rohovka místem částečného křížení dráhy zrakových nervů sítnice .
Mezi pomůcky pro zrakově postižené NEPATŘÍ: Braillovo písmo, Pichtův psací stroj bílá hůl, vodící pes vibrační budík, světelný zvonek lupy, dalekohledové systémy.
Mezi pomocné orgány oka nepatří: okohybné svaly slzné ústrojí zraková dráha řasy .
Která vrozená vada způsobuje kombinované postižení zraku a sluchu? Uscherův syndrom Retinopatie nedonošených Mozková obrna Juvenilní makulární degenerace .
Slabozrakost lehká a střední je vymezena zrakovou ostrostí a nejlepší možnou korekcí v pásmu: 0,3-0,1 (6/18-6/60) 0,5-0,02 (3/60-1/60) 0,02 (1/60) - světlocit s projekcí 0,1-0,5 (6/60-3/60).
Raná péče pro děti se zrakovým postižením je poskytována od narození do: 5 let 7 let 3 let 2 let.
Mezi metody používající se k nápravě strabismu PATŘÍ: oční operace nošení brýlové korekce ortoptika, pleoptika, okluze vše výše jmenované .
Sbíhavé šilhání označujeme jako: Divergentní amblyopie Konvergentní strabismus Konvergentní amblyopie Divergentní strabismus .
V mateřské škole se nevidomé dítě naučí: psaní na Pichtově psacím stroji práce s reliéfními obrázky orientaci v šestibodu chápání pojmů vlevo a vpravo .
Výpadek v zorném poli označujeme jako: skotom foton atom glaukom.
Nácvik obou technik čtení i psaní (zvětšený černotisk i Braillovo písmo) se realizuje u žáků s: těžce slabým zrakem střední slabozrakosti úplnou nevidomostí lehkou slabozrakostí.
Mezi onemocnění sítnice NEPATŘÍ: retinoblastom retinopatie nedonošených kortikální postižení zraku juvenilní makulární degenerace .
Středisko Teiresiás se zabývá: podporou studujících Masarykovy univerzity, kteří mají zrakové postižení podporou studujících ČVUT, kteří mají zrakové postižení podporou studujících Univerzity Karlovy, kteří mají zrakové postižení podporou studujících Palackého univerzity, kteří mají zrakové postižení.
Jaké pomůcky slouží k psaní poznámek v Braillově písmu? Klárova záznamová tyčinka Silný fix - kontrastní barva Pichtův psací stroj Braillský řádek (hmatový displej).
Pomůcka pro nevidomé používaná při nalévání tekutiny JE: Turmon Prst ruky Mluvící teploměr Detektor hladiny .
Mezi speciální pomůcky pro osoby se zrakovým postižením NEPATŘÍ: bílá hůl vodící pes opěrná hůl elektronická čtecí zařízení .
Základní barevné receptory, jejichž patologií vzniká porucha vnímání barev jsou...(???) receptory- jsou citlivé, na které základní barvy? zelená, žlutá a modrá bílá, zelená a červená červená, zelená a modrá modrá, fialová a růžová.
Označení osoby s postižením zraku a sluchu je: bílá hůl - klasické provedení bílá hůl s červenými pruhy zelená páska na předloktí černá hůl s bílým pruhem .
Od první do třetí třídy žák trénuje v rámci prostorové orientace: vše jmenované výcvik prostorové paměti učí se poznávat různé druhy materiálů podle doteku (smyslová příprava) nácvik prostorové představivosti .
Jaká reakce NEPATŘÍ mezi projevy doprovázející ne-akceptaci ztráty zraku: popírání rychlé přijetí zveličování syndrom naučené bezmoci .
Mezi důležité úpravy prostředí pro slabozraké patří: vodící pruh, kontrastní pásy popisky v Braillově písmu nápisy v Lormově písmu dobré zatemnění místnosti .
Která z podmínek pro vzdělávání žáků se zrakovým postižením NENÍ stejně nutná jako zbývající: dobrá akustika osvětlení označení terénu neustálé zvukové označení učitele .
Žáci s těžkou zrakovou vadou a nevidomí žáci jsou většinou vzděláváni v: jsou osvobozeni od povinné školní docházky v základních školách pro zrakově postižené v běžných školách hlavního vzdělávacího proudu .
Mezi stupně zrakové vady nepatří: šilhavost nevidomost slabozrakost těžce slabý zrak.
Za nejtěžší stupeň zrakového postižení se považuje: těžce slabý zrak nevidomost slabozrakost .
Mezi předměty speciální péče určené pro žáky se zrakovým postižením NEPATŘÍ: zraková stimulace psaní na počítači řečová výchova prostorová orientace a samostatný pohyb ZP .
Oční vada: jedná se o nemoc pouze refrakční vada (nejedná se o nemoc) ani jedno z výše uvedených .
Oční choroba (onemocnění - glaukom, nádor, diabetes) řeší jí: oftalmolog optometrista ortoptista oftalmoped.
Oční vadu řeší: oftalmoped oftalmolog optometrista, ortoptista ortoped.
První ústav pro nevidomé založil: Louis Braille Valentin Hauy Johann W. Klein August Zeune.
Jak se jmenoval první ústav pro nevidomé: Vídeňský ústav Pařížský ústav Perkinsův ústav Berlinský ústav.
Co vidíme? viditelné světlo = světlo (elektromagnetické vlnění) o vlnové délce 350-750 nm neviditelné světlo viditelné světlo = světlo (elektromagnetické vlnění) o vlnové délce 600-800 nm viditelné světlo = světlo (elektromagnetické vlnění) o vlnové délce 100-450 nm.
Vnitřní část oka tvoří: čočka, sklivec, komorová voda spojivka, duhovka komorová voda a čočka čočka a duhovka.
Vnitřní členění oka: přední, střední a zadní komora přední a zadní komora čočka a sklivec střední a zadní komora .
Přední komora: od duhovky k čočce od rohovky k duhovce .
Zadní komora: od rohovky k duhovce od duhovky k čočce .
Report abuse Consent Terms of use