Questions
ayuda
option
My Daypo

ERASED TEST, YOU MAY BE INTERESTED ONPsychiatrie

COMMENTS STATISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
Psychiatrie

Description:
testy od Kachlíka

Author:
T.T.
(Other tests from this author)

Creation Date:
17/09/2018

Category:
Others

Number of questions: 70
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Last comments
No comments about this test.
Content:
U depresivního syndromu má většina pacientů nejhorší náladu (pessimum) ráno uprostřed dne večer v noci.
U bipolární afektivní poruchy (maniodepresivity) je typické trvání jedné fáze asi: 4 dny 4 týdny 4,5 měsíce 4 roky.
Rozpoznávací a ovládací schopnosti člověka v období výskytu těžké manické nebo depresivní fáze: nejsou dotčeny, nemocný je právně odpovědný za své činy jsou částečně dotčeny, nemocný je právně odpovědný za své činy jsou silně dotčeny, nemocný je právně odpovědný za své činy jsou silně dotčeny, nemocný není právně odpovědný za své činy.
Osobu označíme jako podnapilou, nalezneme-li v její krvi hladinu alkoholu: 0,5 – 1,0‰ 1,1-1,5‰ 1,6-2,0‰ 2,1-2,5‰.
Korsakovova psychóza je spojena se závislostí na: kokainu alkoholu nikotinu pervitinu.
Solvenciový typ závislosti se týká zneužívání: konopí kokainu organických rozpouštědel extáze.
U Jacksonovy epilepsie je typické bezvědomí, křeče celého těla bezvědomí, ohraničené svalové záškuby neporušené vedení, ohraničené svalové záškuby nebo poruchy citlivosti neporušené vědomí, uvolnění svěračů, křeče celého těla.
Diagnostika epilepsie se rozhodujícím způsobem opírá o: EKG EMG PEG EEG.
Serotin je neurotransmiter bílkovina sacharid lipid.
Přenašeči nervového vzruchu se váží na: depresory receptory efektory senzory.
Výraz „organicky podmíněná duševní choroba“ znamená, že podklad onemocnění nalézáme: ve změněné funkci centrálního nervstva ve změněné funkci periferního nervstva ve změněné struktuře centrálního nervstva ve změněné struktuře periferního nervstva.
Alzheimerova choroba patří do skupiny demencí: atroficko-degenerativních vaskulárního typu sekundárních (symptomatických) nejde o demenci.
K typickým projevům Huntingtonovy choroby patří: halucinace bludy demence (mimovolné pohyby) střídání manických a depresivních fází.
Progresivní paralýza je komplikací pozdního stádia: kapavky angíny příjice chřipky.
Alfa vlny s kmitočtem 8-13 Hz se na EEG objevují: v bdělém stavu, v klidu, při zavřených očích u zdravého dospělého člověka v bdělém stavu, v klidu, při otevřených očích u zdravého člověka u dospělé osoby ve spánku a ve stáří nad 70 let u dospělé osoby ve fázi nREM spánku.
Zkratka NMR označuje: Národní registr chorob nukleární magnetickou resonanci neopatrnou mentální retardaci nízké mentální rezidium.
Likvorologie je vyšetřovací metodou, která zkoumá: moč krev sliny mozkomíšní mok.
K primárním příznakům schizofrenie dle Bleulera patří: halucinace poruchy asociací bludy hebefrenní poruchy chování.
Schizofrenie postihuje přibližně: 0,1 % populace 1 % populace 5 % populace 10 % populace.
Bludy jsou: vjemy, které postiženému připadají reálné, ale jejichž podněty objektivně neexistují deformované vjemy na zásadě objektivně existujících podnětů úzkostné myšlenky myšlenkové konstrukce, o jejichž správnosti je postižený nevýrazně přesvědčen, ale objektivně jsou nesprávné.
Pojem „katatonní“ se týká: poruchy myšlení a emocí poruchy kontroly motorické aktivity poruchy pudů poruchy vůle.
Agorafobie je strach z: pavouků velkých otevřených prostranství malých a uzavřených prostor kontaktů s jinými lidmi.
Obsesní rozumíme: opakující se vtíravé myšlenky či představy opakující se stereotypní úkony zdánlivě účelného chování opakující se záchvaty křečí opakující se halucinace.
Disociační amnézie je typická: neočekávanými útěky z domova náhlou ztrátou paměti, týkající se důležitých událostí částečnou nebo úplnou ztrátu řeči ztrátou motoriky končetin.
Přechodná ztráta zrakového vnímání bez zjištěné somatické poruchy je projevem: epilepsie maniodepresivity disociativní poruchy vnímání schizofrenie.
Pacienti s hypochondrickou poruchou (vyberte správné tvrzení:) užívají léky nadměrně a bez rozmyslu se lékům/léčbě vyhýbají vyžadují léčbu nestojí o vyšetření svého stavu.
U bipolární afektivní poruchy (maniodepresivity) je typický začátek choroby: brzy po narození ve školním věku mezi 20. – 35. rokem života po 60. roce života.
Rozpoznávací a ovládací schopnosti člověka v období výskytu těžké manické nebo depresivní fáze: jsou silně dotčeny, nemocný není právně odpovědný za své činy jsou silně dotčeny, nemocný je právně odpovědný za své činy jsou částečně dotčeny, nemocný je právně odpovědný za své činy jsou nedotčeny, nemocný je právně odpovědný za své činy.
Osobu označíme jako těžce opilou, nalezneme-li v její krvi hladinu alkoholu: 0,5 – 1,0‰ 1,1-1,5‰ 1,6-2,0‰ 2,1-2,5‰.
Delirium tremens je spojeno se závislostí na: alkoholu kokainu pervitinu nikotinu.
Amfetaminový typ závislosti se týká zneužívání: konopí kokainu pervitinu tabáku.
U epilepsie typu grand mal jsou typické: lehká porucha vědomí, ohraničené svalové záškuby hluboké bezvědomí, tonicko-klonické křeče neporušené vědomí, ohraničené svalové záškuby nebo poruchy citlivosti neporušené vědomí, uvolnění svěračů, křeče celého těla.
GABA je: neurotransmiter bílkovina sacharid lipid.
Výraz „organicky podmíněná duševní choroba“ znamená, že podklad onemocnění nalézáme: ve změněné struktuře centrálního nervstva ve změněné struktuře periferního nervstva ve změněné funkci centrálního nervstva ve změněné funkci periferního nervstva.
K typickým projevům Huntingtonovy choroby nepatří: halucinace mimovolné pohyby demence začátek ve 40.-50. roce života.
Progresivní paralýza je komplikací pozdního stádia: kapavky spály salmonelózy příjice.
Beta vlny s kmitočtem 13-30 Hz se na EEG objevují: v bdělém stavu, v klidu, při zavřených očích u zdravého dospělého člověka v bdělém stavu, v klidu, při otevřených očích u zdravého člověka u dospělé osoby ve spánku a ve stáří nad 70 let u dospělé osoby ve fázi NREM spánku.
Zkratka CT označuje: kardiální termografii výpočetní tomografii centrální termografii cerebrální tomografii.
Pneumoencefalografie (PEG) je vyšetřovací metodou, která zkoumá: vzdušnost plic prokrvení mozku mozkový metabolismus komorový systém mozku.
K sekundárním příznakům schizofrenie dle Bleulera patří: halucinace poruchy asociací poruchy afektivity autismus.
Halucinace jsou: vjemy, které postiženému připadají reálné, ale jejichž podněty objektivně neexistují deformované vjemy na základě objektivně existujících podnětů úzkostné myšlenky myšlenkové konstrukce, o jejichž správnosti je postižený nevývratně přesvědčen, ale objektivně jsou nesprávné.
Pojem „hebefrenní“ se týká: poruchy kontroly motorické aktivity poruchy myšlení a emocí poruchy pudů poruchy vůle.
Klaustrofobie je strach z: nákazy velkých, otevřených prostranství malých a uzavřených prostor kontaktů s jinými lidmi.
Kompulsemi rozumíme: opakující se vtíravé myšlenky či představy opakující se stereotypní úkony zdánlivě účelného chování opakující se záchvaty křečí opakující se halucinace.
Disociační fuga je typická: náhlou ztrátou paměti, týkající se důležitých událostí neočekávanými útěky z domova, vytvořením nové nekompletní identity osobnosti částečnou nebo úplnou ztrátou řeči ztrátou motoriky končetin.
Přechodná ztráta hlasu bez zjistitelné somatické poruchy je projevem: epilepsie maniodepresivity disociativní poruchy vnímání schizofrenie.
Pacienti se somatizací poruchou (vyberte pravdivé tvrzení:) užívají léky dle doporučení lékaře/lékárníka se lékům/léčbě vyhýbají důrazně léčbu vyžadují nestojí o vyšetření svého stavu.
Disociační porucha citlivosti neodpovídá anatomickému průběhu inervace je součástí Jacksonovy epilepsie anatomicky se shoduje s inervačními segmenty je součástí velkého epileptického záchvatu.
Solvencia oři inhalaci představují: velké nebezpečí předávkování a silnou fyzickou závislost malé nebezpečí předávkování a slabou psychickou závislost malé nebezpečí předávkování a silnou fyzickou závislost velké nebezpečí předávkování a silnou psychickou závislost.
K typickým projevům Huntingtonovy choroby patří: manické stavy mimovolní pohyby halucinace začátek po 60. roce života.
U osob s ischemicko-vaskulární demencí bývá často v anamnéze: syfilida vrozená vývojová vada hypertenze afektivní porucha.
Osobu označíme jako lehce opilou, nalezneme-li v její krvi hladinu alkoholu 1,1 - 1,5‰ 1,6-2,0‰ 2,1-2,5‰ 0,5-1,0‰.
V případě reverzibilního postižení CNS jde oři avitaminóze B1 o: ischemicko-vaskulární demenci symptomatickou demenci nejedná se o demenci atroficko-degenerativní .
Afektivní poruchy postihují přibližně 0,1 % populace 1 % populace 10 % populace 0,01 % populace.
Ohrožení životních funkcí u osoby u nenavyklé na alkohol nastává při jeho hladině v krvi 2,1-2,5 ‰ 3,0 % a vyšší 0,5 - 1,0 ‰ 1,1 - 2,0 ‰.
Při patické reakci organizmu je typické, že látka ve velmi nízké koncentraci nevyvolá téměř žádné klinické účinky látka ve velmi vysoké koncentraci vyvolá mohutné klinické účinky látka ve velmi nízké koncentraci vyvolá mohutné klinické účinky látka ve vysoké koncentraci nevyvolá téměř žádné klinické účinky .
Při demenci u pacienta typicky nalézáme: postižení paměti, řeči, myšlení a osobnosti postižení řeči, ale ne paměti, myšlení a osobnosti postižení myšlení a osobnosti, ale ne paměti a řeči postižení osobnosti a paměti, ale ne řeči a myšlení.
Progresivní parylýza je poškození svalové tkáně není v současnosti léčitelná je poškození nervové tkáně rozvíjí se několik měsíců po infekci.
Vlny s kmitočetem 1-3 Hz se na EEG objevují: v bdělém stavu, v klidu, při otevřených očích u zdravého člověka u dospělé osoby ve fázi NREM spánku u dospělé osoby ve spánku a ve stáří nad 70 let v bdělém stavu, v klidu při zavřených očích u zdravého dospělého člověka.
EEG v epileptologii u 50 % je normální, u 50 % ukáže nespecifické abnormality u 50 % ukáže specifické abnormality, u 50 % ukáže nespecifický nález u 25 % pacientů ukáže specifické abnormality, u 50 % nespecifický nález, u 25 % je normální u 100 % pacientů ukáže specifické abnormality.
U epilepsie typu petit mal jsou typické lehká porucha vědomí, snížení svalového napětí, strnulost neporušené vědomí, ohraničené svalové záškuby nebo poruchy citlivosti neporušené vědomí, uvolnění svěračů, křeče celého těla hluboké bezvědomí, tonicko-klonické křeče.
Z forenzního hlediska pacient v období výskytu těžké manické nebo depresivní fáze je právně odpovědný za své činy, jsou nedotčeny jeho rozpoznávací a ovládací schopnosti není právně odpovědný za své činy , jsou dotčeny jeho rozpoznávací a ovládací schopnosti je právně odpovědný za své činy, i když jsou jeho rozpoznávací a ovládací schopnosti dotčeny není právně odpovědný za své činy , i když jsou jeho rozpoznávací a ovládací schopnosti nedotčeny.
Typickými příznaky u paranoidní schizofrenie nejsou poruchy vůle a řeči sluchové halucinace bludy pronásledování a kontroly bludy originality a .
Těžké deprese jsou v CNS spojeny zejména s nedostatkem dopaminu adrenalinu serotoninu GABA.
Katatonní schizofrenie je typická změnami motorické aktivity se vyskytuje nejčastěji v rozvinutých zemích je typická těžkými poruchami myšlení je typický výraznými bludy a halucinacemi.
U depresivního syndromu se nálada pacientů většinou zlepšuje večer ráno uprostřed dne po jídle.
U disociačního stuporu nebývá neočekávaný útěk z domova, vytvoření nového identity osobnosti možnost koordinovaných očních pohybů částečná nebo úplná ztráta řeči omezení až vymizení volní motoriky bez organické příčiny.
U fobických úzkostných stavů (poruch) si jedinec uvědomuje iracionalitu obav, lze je zmírnit vyhnutím se spouštěči uvědomuje iracionalitu obav, nelze je nijak zmírnit neuvědomuje iracionalitu obav, lze je zmírnit vyhnutím se spouštěči neuvědomuje iracionalitu obav, nelze je nijak zmírnit.
Schizofrenie nejčastěji vzniká v seniu v dospívání a časné dospělosti v období střední dospělosti v batolivém věku.
K primárním příznakům schizofrenie dle Bleulera nepatří antagonismus autistické rysy poruchy afektivity poruchy asociací.
Report abuse Consent Terms of use