Questions
ayuda
option
My Daypo

ERASED TEST, YOU MAY BE INTERESTED ON651cv-hg700

COMMENTS STATISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
651cv-hg700

Description:
quepasa45

Author:
sikikristof
(Other tests from this author)

Creation Date:
17/02/2023

Category:
Others

Number of questions: 50
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Last comments
No comments about this test.
Content:
651. Pre trypanozómu spavičnú platí, že: je pôvodcom spavej nemoci prenáša ju komár rodu Anopheles žije v krvi živočíchov a človeka napáda nervovú sústavu.
652. K patogénnym bičíkovcom patria: trypanozóma spavičná plazmódium malárie toxoplazma trichomonas pošvový .
653. K patogénnym koreňonožcom patria: plazmódium malárie meňavka červienková slzovičkovka zhubná kokcídia pečeňová .
654. Mucha tse-tse prenáša: trypanozómu spavičnú plazmódium malárie toxoplazmu hemosporídie .
655. Komár rodu Anopheles prenáša: trypanozómu spavičnú plazmódium malárie toxoplazmu kokcídie .
656. K indikátorom znečistených vôd patria prvoky: bičíkovce rodu bodo pelomyxa behenná meňavka veľká črievička končistá .
657. Je pravda, že niektoré výtrusovce fylogeneticky súvisia s autotrofnými bičíkovcami? áno, rozmnožujú sa podobne ako rastliny výtrusmi áno, v bunkách niektorých výtrusovcov sa našli zvyšky plastidov nie, živia sa výlučne paraziticky nie, schopnosť autotrofnej výživy u nich nebola dokázaná .
658. Perforované schránky z uhličitanu vápenatého tvoria prvoky: nitkonožce mrežovce slncovky dierkavce .
659. Ktorý z patogénnych prvokov ohrozuje najmä tehotné ženy? trichomonas pošvový meňavka červienková toxoplazma gondii bičíkovce rodu bodo .
660. Ktoré prvoky sa významne podieľajú na samočistiacich procesoch vo vodách? nálevníky kokcídie dierkavce mrežovce .
661. V ktorej z možností je správne uvedené poradie embryonálnych štádií mnohobunkových živočíchov? zygota, blastula, gastrula, morula zygota, gastrula, blastula, morula zygota, morula, blastula, gastrula zygota, morula, gastrula, blastula .
662. Živočíchy sa môžu rozmnožovať: pohlavne ako hermafrodity aj gonochoristy nepohlavne napr. pučaním zriedkavo partenogenézou len pohlavne gamétami .
663. Partenogenéza je: vývoj vajíčka bez účasti spermie spôsob rozmnožovania bez oplodnenia v priaznivých podmienkach vývoj pohlavných buniek v nepriaznivých podmienkach rozmnožovanie hermafroditov.
664. Ak nový jedinec vzniká z telových buniek rodičovského organizmu, ide o: partenogenézu rozmnožovanie hermafroditov vegetatívne rozmnožovanie príbuzenské kríženie .
665. Nepriamy vývin s dokonalou premenou znamená, že živočích prechádza vývinovými štádiami: vajíčko – larva – dospelý jedinec vajíčko – larva – kukla – dospelý jedinec vajíčko – kukla – dospelý jedinec vajíčko – viac larválnych štádií – dospelý jedinec .
666. Ktoré skupiny živočíchov patria medzi dvojlistovce (Diblastica)? kolónie prvokov a hubky hubky, pŕhlivce a rebrovky iba pŕhlivce pŕhlivce, ploskavce, hlístovce .
667. Odborný názov Porifera označuje: hubky pŕhlivce dierkavce mrežovce .
668. Golierikovité bunky, ktoré vystieľajú vnútorné kanáliky a dutinky hubiek sa nazývajú: chondrocyty ostie choanocyty choány.
669. Telo hubky spevňujú: vápenité alebo kremičité ihlice v mezoglei spongínové vlákna v mezoglei chitínové podporné vlákna ihlicovité vnútrobunkové výstelky.
670. Prenos živín v tele hubky zabezpečujú: golierikaté bunky spongínové vlákna meňavkovité bunky v mezoglei vnútorné puky – gemule.
671. Počas životného cyklu hubky sa zo zygoty vyvinie: gemula obrvená larva meňavkovitá bunka prisadnutá gastrula .
672. Tvar tela hubiek je: lúčovito súmerný radiálny amorfný až pohárovitý bilaterálny.
673. Hubky sa rozmnožujú: nepohlavne vonkajším pučaním nepohlavne vnútorným pučaním pohlavne, gaméty sa tvoria v mezoglei pohlavne, gaméty vznikajú v ektodermálnej vrstve.
674. Spoločným znakom hubiek a pŕhlivcov je to, že: majú lúčovito súmerné telo ich telo tvorí diferencovaná blastula v dospelosti žijú prisadnuto sú tvorené dvomi zárodočnými vrstvami.
675. Odborný názov Cnidaria označuje: dierkavce hubky pŕhlivce rebrovky .
676. Odborný názov Acnidaria označuje: hubky pŕhlivce rebrovky obrúčkavce .
677. Ktoré z nasledujúcich tvrdení platia pre pŕhlivce? vo vývine striedajú štádium polypa a medúzy sladkovodné žijú prisadnuto, morské sa voľne pohybujú ich telo tvorí diferencovaná gastrula vyvinuli sa im svalové bunky a rozptýlená nervová sústava .
678. Pre polypové štádium pŕhlivcov je charakteristické, že: má vakovitý tvar tela žije prisadnuto je nepohyblivé nemá vyvinutú nervovú sústavu .
679. Štádium medúzy sa od štádia polypa odlišuje tým, že: je voľne pohyblivé má zvonovitý tvar tela má vyvinuté nervové a zmyslové bunky trávenie zabezpečuje gastrovaskulárna sústava .
680. Ktorá trieda pŕhlivcov obsahuje vo svojich pŕhlivých bunkách jedy nebezpečné aj pre človeka? medúzovce štvorhranovce sasanky rebrovky .
681. Odborný názov Bilateralia označuje: dvojlistovce dvojstranovce obrúčkavce rebrovky .
682. Odborný názov Protostomia označuje: prvoústovce rebrovky plášťovce mäkkýšovce .
683. Pre ktoré z uvedených živočíchov je charakteristická lúčovitá súmernosť tela? ostnatokožce plášťovce pŕhlivce drsnokožce .
684. Ktorej skupine vnútorných parazitov zanikla tráviaca sústava? motolice hlístovce svalovce pásomnice .
685. Ktoré z uvedených parazitov patria medzi hlístovce? mrľa ľudská motolica pečeňová svalovec špirálový pásomnica dlhočlánková .
686. Ktoré z uvedených parazitov patria medzi ploskavce? mrľa ľudská motolica pečeňová svalovec špirálový pásomnica dlhočlánková.
687. Ktoré kmene bezstavovcov patria medzi célomové prvoústovce? ploskavce a hlístovce hubky, pŕhlivce a rebrovky mäkkýše, obrúčkavce a článkonožce iba článkonožce .
688. Odborný názov Plathelminthes označuje: ploskavce rebrovky hlístovce plášťovce.
689. Odborný názov Nematoda označuje: rebrovky pásomnice ploskavce hlístovce.
690. Odborný názov Mollusca označuje: hlístovce mäkkýše ploskavce obrúčkavce .
691. Ktoré z nasledujúcich tvrdení o mäkkýšoch je správne? najdokonalejšie mäkkýše sú hlavonožce najstaršou skupinou mäkkýšov sú schránkovce základ organizácie tela mäkkýšov tvoria tri zárodočné vrstvy a druhotná telová dutina - célom vývoj všetkých mäkkýšov prebieha nepriamo cez larvu veliger .
692. Pre homonómnu článkovanosť obrúčkavcov je charakteristické, že sa niektoré orgány opakujú v každom článku. Sú to: nefrídie, pohlavné orgány a orgány tráviacej sústavy nefrídie, nervové uzly a bočné cievy nervové uzly, orgány tráviacej sústavy a žiabre pohlavné orgány, bočné cievy a žiabre.
693. Odborný názov Annelida označuje: pŕhlivce hlístovce obrúčkavce mäkkýše .
694. Odborný názov Arthropoda označuje: článkonožce kôrovce klepietkavce ostnatokožce .
695. Odborný názov Chelicerata označuje: kôrovce klepietkavce plášťovce článkonožce .
696. Odborný názov Crustacea označuje: klepietkavce pavúkovce kôrovce hmyz .
697. Odborný názov Insecta označuje: článkonožce hmyz chrobáky blanokrídlovce .
698. Pri ktorej z možností organizácie tela článkonožcov sú uvedené správne príklady? hlavohruď a bruško – pavúky hlava, hruď a bruško – hmyz celistvé telo – kôrovce hlava a trup – mnohonôžky .
699. V ktorej skupine pavúkovcov je zastúpených najviac parazitických druhov? roztoče pavúky kosce šťúry .
700. Pohyb článkonožcov zabezpečujú: priečne pruhované svaly upnuté na vonkajšiu kostru hladké svaly upnuté na vnútornú kostru priečne pruhované svaly upnuté na vnútornú kostru hladké svaly upnuté na vonkajšiu kostru .
Report abuse Consent Terms of use