Questions
ayuda
option
My Daypo

ERASED TEST, YOU MAY BE INTERESTED ONMůj bio test 9

COMMENTS STATISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
Můj bio test 9

Description:
biologie 9

Author:
Najednicku
(Other tests from this author)

Creation Date:
07/04/2024

Category:
Science

Number of questions: 28
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Last comments
No comments about this test.
Content:
Při diastole srdce je uzavřena chlopeň. dvojcípá trojcípá poloměsíčitá čtyřcípá.
K vzniku aterosklerosy přispívá: obezita dědičná dispozice nadměrný pohyb konzumace i malých dávek alkoholu.
Do pravé srdeční síně přitéká krev: mající více oxidu uhličitého, než je v krvi v levé síni mající méně kyslíku, než je v krvi v levé síni mající více kyslíku, než je v krvi v levé síni mající méně oxidu uhličitého, než je v krvi v levé síni.
Trojcípá chlopeň je mezi: levou síní a levou komorou pravou síní a pravou komorou pravou komorou a plicnicí levou komorou a aortou.
Součástí převodního systému srdce je/jsou: sinoatriální uzel artrioventrikální uzel síňokomorový svazek (Hisův) Purkyňova vlákna.
Srdeční revoluce je: systola levé a pravé síně systola pravé síně a pravé komory diastola levé síně a levé komory cyklus systoly a diastoly síní a komor.
Na systolické ozvě se podílí: uzávěr poloměsíčitých chlopní otevření cípatých chlopní uzavření cípatých chlopní uzavření chlopní mezi pravou síní a horní dutou žílou.
Kolaterální oběh dostatečně zásobí krví: mozkovou tkáň srdeční sval kosterní svaly oční sítnici.
Na návratu krve z dolních končetin do srdce se odílí: činnost srdce záporný nitrohrudní tlak kontrakce kosterního svalstva přítomnost žilních chlopní.
V srdci jsou poloměsíčité chlopně v místě odstupu srdečnice (aorty) a plicního kmene mezi síněmi a komorami v ústí horní a dolní duté žíly v ústí plicních žil.
V srdci jsou cípaté chlopně: v komorové přepážce mezi síněmi a komorami v místě odstupu věnčitých tepen v ústí dolní duté žíly.
Věnčité (koronární) tepny jsou větvemi: plicního kmene aorty hrudní aorty společné krkavice.
Plicní žíly: vedou krev ze srdce do plic vedou krev z plic do levé předsíně jsou zpravidla čtyři vedou krev z plic do levé komory.
Srdečnice (aorta) je céva začínající v: levé síni pravé komoře levé kmoře pravé síni.
Během fetálního vývoje jsou v krevním oběhu tyto zkraty: ductus venosus (spojka mezi pupečníkovou žilou a dolní dutou žilou) ductus arteriosus (spojka mezi plicnicí a aortou) foramen ovale, kterým proudí krev z levé do pravé síně foramen ovale, kterým proudí krev z pravé do levé síně.
U mužů převládá typ dýchání: břišní (abdominální) žeberní (kostální) zevní vnitřní.
Při klidném dýchání se vymění v plicích dospělého člověka za minutu přibližně ? litrů vzduchu: 7–8 1,5–2 15–20 žádná z uvedených alternativ není správná.
Ve vzduchu v plicních sklípcích je ve srovnání s atmosférickým vzduchem: více CO2 množství CO2 nezměněno méně CO2 žádná z uvedených alternativ není správná.
Ve vzduchu v plicních sklípcích je ve srovnání s atmosférickým vzduchem: méně O2 množství O2 neuvedeno žádná z uvedených alternativ není správná stejně O2 a CO2.
Výdech vzduchu z plic při klidném dýchání je dán činností: žádné z uvedených tvrzení není správné bránice mezižeberních svalů pomocných dýchacích svalů.
Ve vydechovaném vzduchu je ve srovnání se vzduchem vdechovaným: méně O2 stejně CO2 stejně O2 více O2.
Kyslíku spotřebuje průměrný dospělý člověk v klidu za minutu asi: žádné z uvedených tvrzení není správné 100 ml 1 l 8 l.
Při klidném dýchání je u průměrného dospělého člověka dechový objem asi: 500 ml 100 ml 200 ml 1000 ml.
Příčinou hypoxie může být: nedostatek hemoglobinu obsazení hemoglobinu CO zpomalení cirkulace krve nedostatek kyslíku ve vzduchu.
Kolik % CO2 obsahuje atmosférický vzduch? 0,03 % 1 % 5 % 0 %.
Hlasové vazy jsou rozepjaty: v nosohltanu v hrtanu v průdušnici v pravé průdušce.
Hlavním vdechovým svalem je: trapézový sval bránice přímý sval břišní malý prsní sval.
Při smrštění bránice se objem pohrudniční štěrbiny: zmenšuje nemění se zvětšuje se zvětšuje se a klesá v ní tlak.
Report abuse Consent Terms of use